Polityczny rozwód przed Pałacem Ślubów

O godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez radnych Magdalenę Walczak, Barbarę Oliwiecką, Piotra Mrozińskiego oraz Eskana Darwicha. Radni ogłosili, że rozstają się z Koalicją Obywatelską i zakładają swoją własną inicjatywę – „Dialog dla Kalisza”.

Pierwsze „przecieki” dotyczące możliwych zmian w Koalicji Obywatelskiej pojawiły się jeszcze przed samą konferencją. Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski na swoim profilu facebookowym opublikował sugestywny wpis: „Ptaszki na mieście ćwierkają, że dzisiaj w Kaliszu coś pęknie… Beton się kruszy, wiosna idzie!”. Tłem dla wpisu była Villa Calisia, w okolicy której miała się odbyć konferencja wspomnianych radnych KO. W samo południe okazało się, że „przecieki” są już potwierdzone, a nowa droga radnych będzie odbywać się pod szyldem: „Dialog dla Kalisza”. Jak tłumaczył radny Eskan Darwich:

To co nas zawsze łączyło to jest właśnie słowo dialog, ponieważ w naszych sercach jest słowo dialog i zawsze jesteśmy otwarci żeby rozmawiać z ludźmi, żeby iść na kompromis i żeby działać w sprawach mieszkańców. Dialog  nas połączył i wychodzimy na przeciw społeczeństwu tak jak robiliśmy to wcześniej.”

 

Fot.: MT
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze