reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Półkolonie w Kaliszu. Gdzie spędzić ferie 2023?

Półkolonie w Kaliszu cieszą się dużym zainteresowaniem, a ich tegoroczna oferta z pewnością jest godna uwagi. Najmłodsi z miasta i okolic podczas ferii zimowych 2023 będą mogli skorzystać z masy atrakcji, które dla nich przygotowano. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w dalszej części artykułu.

Półkolonie w Kaliszu i okolicy to świetna okazja na zafundowanie Twojemu dziecku niezapomnianych przygód i nawiązanie przez niego nowych znajomości. Sprawdź, co oferują i dlaczego warto skorzystać z przedstawionych przez nas propozycji.

Półkolonie w Kaliszu

Ferie i półkolonie w Kaliszu. Kiedy i gdzie?

 • Ferie w Wielkopolsce rozpoczynają się 30 stycznia. Sprawdź terminy pozostałych województw!

 • Półkolonie w Kaliszu i powiecie kaliskim 2023. Pływanie, zabawy taneczne, zajęcia sportowe, wyjścia do kina, nauka i wiele więcej. Przedstawiamy bogatą ofertę aż 14 miejsc.

Ferie w mieście nie kojarzą się z niczym ciekawym? Nic bardziej mylnego! Półkolonie w Kaliszu z pewnością przepełnione będą świetną zabawą, zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi, a to wszystko bez konieczności opuszczania granic miasta. 

Spis treści

Kiedy przypadają ferie dla poszczególnych województw?
Zwiedzanie byłego Zakładu Karnego – kiedy?
Półkolonie w muzeum i na Zawodziu
Nurkowanie na rafie i tanie karnety
Strzelnica laserowa Akademii Kaliskiej – najmłodsi podczas półkolonii będą mogli korzystać za darmo
Młodzi i oczytani – co oferuje kaliska biblioteka?
Co powiecie na klimat walentynkowy w Filharmonii?
Pomysł na półkolonie w mieście. Co proponuje MDK?
Chcesz, by Twoje dziecko stało się Gigantem Programowania?
A może wielokulturowe warsztaty w Wytwórni Kreatywności?
Wylogowani podczas półkolonii
Co podczas półkolonii w Kaliszu oferuje Akcelerator?
Półkolonie z Informacją Turystyczną. Warsztaty plastyczne
Półkolonie w Kaliszu z OSRiR
Mamy tu miłośników sów? To coś dla Was! 
Półkolonie – szkoły podstawowe 

Półkolonie w Kaliszu

Kiedy przypadają ferie dla poszczególnych województw?
Szczegółowy harmonogram ferii 2023

W przypadku Wielkopolski, a w tym i Kalisza, dzieci rozpoczną ferie 30 stycznia, w związku z czym już wkrótce będą mogły oddać się upragnionemu odpoczynkowi. W tym samym czasie ferie przypadają także dla województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego.

Zwiedzanie byłego Zakładu Karnego – kiedy?

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości otworzy dla dzieci i młodzieży Zamek – były Zakład Karny, a obecnie obiekt dydaktyczny uczelni, który mieści się przy ul. Łódzkiej 2 w Kaliszu.

W programie spacer z przewodnikiem, niesamowite opowieści, zagadki, a przede wszystkim dobra zabawa w murach XIX-wiecznej fortecy.

 • 30.01 w godzinach 10.00, 11.00, 12.00, 13.00
 • 31.01 w godzinach 10.00, 11.00, 12.00, 13.00

Półkolonie w muzeum i na Zawodziu

Półkolonie w Kaliszu - MOZK, Zawodzie

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej organizuje półkolonie w dwóch terminach:

 • 30 styczeń – 3 luty
 • 6-10 luty

Zajęcia będą odbywać się od 10:00 do 13:00. Koszt uczestnictwa to 150 zł za dziecko.
Dwa pierwsze dni (poniedziałek i wtorek) najmłodsi spędzą w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej przy ul. Kościuszki 12 w Kaliszu, a trzy kolejne dni (środa, czwartek i piątek) w Rezerwacie Archeologicznym w Kaliszu-Zawodziu, w związku z czym najmłodszym z pewnością nie zabraknie atrakcji.

Zapisy i wpłaty przyjmowane są do 20 stycznia, dlatego zachęcamy zainteresowanych do niezwłocznego przesyłania zgłoszeń. Informacje i zapisy pod nr. tel. 669 996 644. Wpłaty można dokonywać na konto bankowe MOZK nr: 91 1090 1128 0000 0001 1318 0139.

W pierwszym dniu ferii należy dostarczyć zgody RODO i informacje o dziecku. Wzory druków do pobrania na stronie MOZK.

Nurkowanie na rafie i tanie karnety

Rosnące ceny nie sprzyjają planowaniu atrakcji, w związku z czym wiele rodzin zmuszonych jest do rezygnacji nawet z drobnych przyjemności. Kaliski Aquapark postanowił wyjść naprzeciw tym problemom i z okazji ferii przygotował specjalny karnet dla uczniów i studentów.

Z karnetu można skorzystać od poniedziałku do piątku w dniach od 30.01 do 03.02 oraz od 06.02 do 10.02.

Młodzi będą mogli korzystać z trzech usług kompleksu sportowo-rekreacyjnego:

 • basen,
 • lodowisko,
 • kręgielnia

Pakiet to koszt 39 złotych dla jednej osoby, co jest korzystną alternatywą do biletów zakupionych osobno. Zakup karnetu możliwy jest już od 16 stycznia. Podczas ferii kaliskie Lodowisko będzie pracować dłużej, bo już od godziny 10:00.

Dla tych, którzy myśleli o rozpoczęciu swojej przygody z nurkowaniem polecamy też wzięcie udziału w 2-dniowym evencie. Każdy będzie mógł obejrzeć z bliska podwodną rafę. Nurkowanie jest bezpłatne, jednak należy kupić bilet wstępu na basen.

Jeśli planujesz przyjść w większym towarzystwie na rafę i uniknąć kolejek, organizatorzy proponują zarezerwować miejsce dla swojej grupy. Rezerwacja godzinowa tylkdla grup 6 osób i większych. Można jej dokonać na numer telefonu 515 808 606 oraz email: dobrochna@deco.pl

Przed nurkowaniem każdy uczestnik musi wypełnić formularz. Wydarzenie odbywa się w dwóch dniach:

 • Sobota 4 lutego 2023 w godzinach 11-18
 • Niedziela 5 lutego 2023 w godzinach 11-18.

Strzelnica laserowa Akademii Kaliskiej – najmłodsi podczas półkolonii będą mogli korzystać za darmo

Akademia Kaliska przygotowała bezpłatne zajęcia na strzelnicy laserowej dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych w następujących terminach:
• 30.01 (poniedziałek); godz. 9.00 – 15.00; opiekun dr Sławomir Wronka
• 06.02 (poniedziałek); godz. 9.00 – 15.00; opiekun dr Zofia Marciniak

W razie pytań można się kontaktować z sekretariatem Wydziału Nauk Społecznych: 62 767 95 26.

Młodzi i oczytani – co oferuje kaliska biblioteka?

Biblioteka Główna (ul. Legionów 66) z okazji tegorocznych półkolonii w Kaliszu przygotowała masę atrakcji!

Młodzi podczas półkolonii będą mogli dołączyć do klubu gier planszowych, sprawdzić się w escape roomie, czy rozpocząć swoją przygodę z kaligrafią. Podczas ferii będą realizowane także warsztaty dla dzieci z Polski i Ukrainy w ramach projektu „Biblioteka dla Wszystkich. Różni. Równi. Ważni”. Szczegóły: Biblioteka ferie.

Co powiecie na klimat walentynkowy w Filharmonii?

Podczas ferii zimowych Filharmonia Kaliska otworzy próbę generalną do Koncertu Walentynkowego dla dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym wraz z ich opiekunami. Młodzi melomani będą mogli usłyszeć Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Dyrektora Naczelnego i Artystycznego FK Rubena Silvy oraz Katarzynę Dondalską, słynną sopranistkę koloraturową o czterooktawowej skali głosu, która będzie solistką Koncertu Walentynkowego.

W programie znajdą się m.in. wybitne dzieła muzyki filmowej. Uczestnikom próby generalnej przedstawicielka Działu Edukacji Filharmonii Kaliskiej zaprezentuje muzyków oraz instrumenty poszczególnych sekcji i opowie o codziennej pracy orkiestry symfonicznej.

Próba odbędzie się w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej, tj. w Auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, ul. Nowy Świat 28/30, 10 lutego 2023 r. w godz. 9.30-10.45. Rezerwacje miejsc na otwartą próbę generalną prosimy składać w dniach 24.01-27.01.2023 na adres mailowy: edukacja@filharmoniakaliska.pl

Pomysł na półkolonie w mieście. Co proponuje MDK?

Swoją ofertę półkolonii w Kaliszu przygotowała również akademia artystyczna MDK. W dniach 06.02-10.02 najmłodsi będą mogli odbyć przygodę, która będzie mieć charakter profilaktyczno-edukacyjny.

Oferta skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie MDK w godzinach od 9.00 do 13.00. Obowiązują zapisy w sekretariacie, który znajduje się przy ul. Teatralnej 3, tel. 62 767 25 21. Liczba miejsc ograniczona (40).

Organizatorzy w programie przewidzieli m.in. zajęcia taneczne, plastyczne i sportowe. Podczas półkolonii dzieci będą mogły wybrać się do kina i na kręgielnie. W Młodzieżowym Domu Kultury od 30.01 odbywać się będą także warsztaty dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Szczegóły: MDK – akademia artystyczna
MDK-warsztaty dla dzieci z Ukrainy – ogólne

Chcesz, by Twoje dziecko stało się Gigantem Programowania?

We wtorki 31.01 oraz 7.02 w godzinach od 12:00 do 14:00 w Hali Kalisz Arena (salka konferencyjna – wejście od recepcji) podczas ferii odbywać się będą zajęcia „Giganci Programowania”. Zajęcia przewidziane są dla grupy wiekowej 7-12 lat, maksymalna liczba osób – 12.

W ramach zajęć z programowania uczniowie będą mogli poznać środowisko Scratch oraz zaprogramować swoją własną przestrzeń w Minecrafcie. Scratch to edukacyjny język, stworzony jako narzędzie do nauczania dzieci podstaw programowania. Umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, bądź gier. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli, które ułożone we właściwy sposób tworzą działający program lub grę.

Minecraft w wersji edukacyjnej pozwala na kształtowanie przestrzeni za pomocą kodu programistycznego, bardzo podobnego do Scratcha. Uczniowie będą mieli okazję stworzyć swój własny projekt gry oraz zbudować elementy Minecrafta w magiczny sposób.
Zgłoszenia na adres mailowy kalisz@giganciprogramowania.edu.pl z dopiskiem FERIE i numerem telefonu do rodzica jako dane rejestracyjne.

A może wielokulturowe warsztaty w Wytwórni Kreatywności?

Wytwórnia kreatywności zaprasza uczniów szkół podstawowych z Kalisza na zajęcia wielokulturowe
mające na celu integrację dzieci i młodzieży polskiej z ukraińską, które odbędą się w Wytwórni Kreatywności, ul. Poznańska 201-205 w Kaliszu. Zajęcia organizowane będą w poniedziałki i piątki przez okres ferii zimowych.

Jest to miejsce skierowane do młodych ludzi, chcących rozwijać się podczas multinaukowych warsztatów w przyjaznej atmosferze sprzyjającej nauce poprzez eksperymenty i doświadczanie. To tutaj młodzi ludzie sprawdzą, czy kruchy makaron nadaje się do budowy mostu, zbudują rakietę, powalczą z grawitacją i wywołają reakcję łańcuchową, a gwoździem programu stanie się zwykły gwóźdź. Tworzenie skomplikowanych konstrukcji, rozwiązywanie na pierwszy rzut oka nierozwiązywalnych zadań – wszystko to dla młodych ludzi może stać się inspiracją do wyboru ścieżki kariery.

Zapisy przyjmuje Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu, nr tel. 62 753 11 32. Podczas zapisów rodzice uzyskają szczegółowe informacje o godzinie zbiórki i powrotu z zajęć.

Wylogowani podczas półkolonii

półkolonie

Fundacja Reakcja przygotowała jednodniowe obozy survivalowe w miejscowości Grabienice. Nabór dzieci jest możliwy od 19 stycznia na stronie wylogowani.net.

Terminy: 31.01; 2.02; 6.02; 8.02; 9.02 w godzinach od 9.00 do 16.30.

Oferta skierowana jest do 100 dzieci i młodzieży – uczniów kaliskich szkół, zamieszkałych w Kaliszu. Uczniowie klas od 3 do 8 (podział na grupy: kl. 3-5 i 6-8)
Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zapewnia transport i wyżywienie.

Co podczas półkolonii w Kaliszu oferuje Akcelerator?

półkolonie

Półkolonie w Kaliszu wcale nie muszą być nudne. Świetnie udowadnia to Akcelerator Kultury, który właśnie z tej okazji przygotował moc atrakcji dla najmłodszych. W programie znajdą się m.in. kalambury, wiele zabaw, belgijka, kino, filmy edukacyjne i znacznie więcej!

Nowy Świat 2a, tel. 62 751 90 99, 735 021 616
W każdym tygodniu po 3 dni – pn., śr., pt. w godz. od 14 00 do 17 00. Koszt za całość 180 zł. Szczegóły: AKCELERATOR PÓŁKOLONIE.

Półkolonie z Informacją Turystyczną? Warsztaty plastyczne

półkolonie

Informacja Turystyczna
warsztaty plastyczne od 24 stycznia do 3 lutego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Warsztaty trwają ok. 1,5 godziny. Szczegóły: Informacja Turystyczna – warsztaty plastyczne.

Półkolonie w Kaliszu z OSRiR

półkolonie

Zajęcia sportowo-rekreacyjne (OSRIR Zajęcia sportowo-rekreacyjne HARMONOGRAM)
Hala lekkoatletyczna – od poniedziałku do piątku w dniach 30.01 – 10.02, w godz.10:00 – 14:00 zajęcia sportowe na ul. Łódzkiej 19-29 wg grafiku.

Na basenie OSRiR podczas ferii będzie na basenie tor wodny z przeszkodami dostępny w dniach 7-12.02.2023 r. (2 tydzień ferii). Od poniedziałku do piątku (30.01-03.02 oraz 6.02-10.02) w godzinach 8:15-13:30 będą obowiązywały bilety w cenach promocyjnych tj. 5 i 10 zł.

Mamy tu miłośników sów? To coś dla Was!

Bezpłatne odwiedziny w hodowli sów Jacka Kołaty. Będzie można zobaczyć puchacze europejskie, sowy uszate i puszczyki zwyczajne. W czasie spotkania 7 lutego 2023 r. w godz. 9.00-14.00 odbędzie się prelekcja na temat sów i potrzeby ich ochrony. Szczegóły pod nr telefonu 500 023 763.

Półkolonie – szkoły podstawowe 

W wybranych szkołach podstawowych w godzinach od 8.00 do 13.00 będą odbywać się zajęcia dla dzieci: gry, zabawy, zajęcia sportowe, zajęcia profilaktyczno – edukacyjne. Zajęcia są bezpłatne, wymagane wcześniejsze zgłoszenie. Szczegóły: Szkoły Podstawowe – półkolonie 2023.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze