baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Pomożemy Baranówce? Powiat Kaliski wzywa do wsparcia ukraińskiej gminy

Jeszcze kilka miesięcy temu władze Powiatu Kaliskiego podpisały umowę partnerstwa z Gminą Baranówką na Ukrainie. „Dziś Ukraina stoi w obliczu wojny. Nasi przyjaciele potrzebują pomocy!” – apelują władze powiatu na swoim fanpage’u na Facebooku.

Lista potrzeb zgłaszanych przez Baranówkę jest długa. Burmistrz Miasta Олександр Мігей zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci sprzętu strażackiego. W liście napisanym po polsku apeluje o dostarczenie m.in. piły łańcuchowej, hydraulicznych narzędzi ratowniczych, przecinarki spalinowej, butów strażackich i wielu innych przyrządów, o których więcej przeczytacie w całym liście.

Ponadto dla przyjaciół z Baranówki władze powiatu kaliskiego zbierają:

– krótkofalówki, termosy,

– baterie, latarki,

– koce, śpiwory,

– środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (ogólnodostępne),

– apteczki,

– środki opatrunkowe, plastry, bandaże, gazy, środki do dezynfekcji (ogólnodostępne),

– artykuły spożywcze z długą datą ważności (konserwy, zupy instant, batony energetyczne) – woda butelkowana (mała w zgrzewkach).

 

Powiat Kaliski organizuje transport darów pod koniec tygodnia. Dary można przynosić w godz. 7.30 – 18.00 do Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Można także wpłacać środki finansowe na konto 23 8404 0006 2104 0018 4250 0105 z dopiskiem „Zbiórka na pomoc Ukrainie”. Tel. 609 850 755

 

Źródło: fanpage Powiatu Kaliskiego

 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze