baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Ponad 600 zawodników wystartuje w V edycji CALISIA Triathlon

27 sierpnia 2023 rusza V edycja triathlonowej imprezy. Ponad 600 kobiet i mężczyzn z żelaza zmierzy się z nurtem Prosny, trasą kolarską by zakończyć rywalizację spektakularnym finiszem na stadionie KTK. Wydarzeniu towarzyszy wiele atrakcji wśród nich możemy wyróżnić bieg dla dzieci.

CALISIA triathlon tradycyjnie odbędzie się na dystansach1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. Poza zmaganiami sportowymi dorosłych, będzie także towarzyszący imprezie – bieg dla dzieci. Nie zabraknie strefy expo, strefy chilloutu, czy strefy animacji dla najmłodszych. Każdego roku do grona ambasadorów dołączają nowe sylwetki. W tym roku nieopodal zawodników będziemy mogli zauważyć Damiana Zduna, Jerzego Wleklaka, Mateusza Kaźmierczaka, Paulinę Klimas, a pływaków będzie prowadziła Marta Walczykiewicz.

Cieszymy się z tego, że ponad 600 osób przyjedzie do Kalisza. Ci ludzie często nie przybywają tutaj tylko na zawody. Aby się odpowiednio przygotować do wydarzenia, przyjeżdżają tu co najmniej dzień wcześniej – spędzają noc w hotelach, a wieczorem wychodzą na spacer po mieście. Kalisz ma świetną lokalizację, myślę, że z tego wynika ilość zawodników w triathlonie. Cieszę się, że w ten sposób promuje się nasze miasto, a koszulki triathlonowe widoczne są w całej Polsce. – powiedział prezydent Krystian Kinastowski

W myśl hasła Miasta Kalisza, każda zawodniczka i każdy zawodnik będą mogli „Dopisać swoją historię w triathlonie”. Etap pływacki rozegrany zostanie w Prośnie, kolarski na szosie krajowej w kierunku Turku, zaś biegowy – ścieżkami wzdłuż rzeki. Organizatorzy zachęcają okolicznych triathlonistów, aby odebrali swoje pakiety startowe dzień wcześniej. Każdy ze sportowców chciałby osiągnąć swój nowy rekord w danej dyscyplinie. Z pewnością pomocne im będą pokrzepiające okrzyki.

Jak co roku w sztafecie weźmie udział również drużyna prezydencka. Tym razem nastąpiła zamiana w składzie – wiceprezydenta Mateusza Podsadnego zastąpi Edyta Marciniak. Aspirantka, a zarazem biegaczka pokona blisko 11 km wzdłuż Prosny. Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek przepłynie Prosnę na odcinku 950 m. i przekaże pałeczkę włodarzowi Kalisza, Krystianowi Kinastowskiemu, który przejedzie 45 km na rowerze.

W dniu wydarzenia od godz. 8:30 do ok. 13:00 nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego trasy rowerowej zawodów. Ulice (drogi) wyłączone w ruchu kołowego:

  • ul. Sportowa,
  • ul. Łódzka (odcinek Szlak Bursztynowy – Warszawska),
  • ul. Warszawska na całej długości,
  • droga wojewódzka nr 470 na odcinku od granic m. Kalisza do skrzyżowania z drogą powiatową nr 4600P Skarszew,
  • droga powiatowa nr 4600P na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 470 w m. Skarszew do skrzyżowania z drogą gminna w m. Rożdżały,
  • droga gminna w m. Rożdżały do m. Słoneczna.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze