Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Posługiwały się cudzą kartą płatniczą

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili zarzut trzem kobietom podejrzanym o posługiwanie się cudzą kartą płatniczą. Funkcjonariusze ustalili, że 56-latka przywłaszczyła znalezioną kartę płatniczą i wspólnie z córką oraz jej koleżanką wybrały się na zakupy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

W grudniu ubiegłego roku policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia karty płatniczej. Z relacji osoby zawiadamiającej wynikało, że sprawca zdążył trzynastokrotnie posłużyć się kartą, płacąc zbliżeniowo w rożnych punktach handlowych.

W trakcie postępowania policjanci zabezpieczyli m.in. nagrania z monitoringów, które jak się okazało zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa. Kobieta, która przywłaszczyła kartę została szybko rozpoznana przez funkcjonariuszy. Policjanci ustalili również, że 56-latka nie działała sama. Okazało się, że wspólniczką kobiety była 29-letnia córka oraz jej 31-letnia koleżanka. Wszystkie używały cudzej karty płacąc za zakupy w sklepach.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili kobietom zarzuty. Wszystkie odpowiedzą za posługiwanie się cudzą kartą płatniczą. Dodatkowo 56-latka odpowie za przywłaszczenie cudzej karty.

Przypominamy! Płatność zbliżeniowa cudzą kartą to przestępstwo kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenia włamuje się do systemu elektronicznego i kradnie pieniądze stanowiące cudzą własność. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem na podstawie art. 279 § 1 kk grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku ciągu przestępstw sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Apelujemy! W przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów, czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

kalisz.policja.gov.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze