Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Postaw na bezpieczeństwo!

Zbliżająca się noc sylwestrowa to poza zabawą i składaniem sobie życzeń, także czas, w którym odpalamy fajerwerki. Wiąże się to niestety z niebezpieczeństwem, dlatego policjanci sprawdzają punkty handlowe z materiałami pirotechnicznymi.

Prawo zezwala na używanie fajerwerków jedynie 31 grudnia oraz 1 stycznia. W uzasadnionych przypadkach mogą następować ustępstwa od tego, zależne są one od decyzji miejscowego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. 

Hałas spowodowany petardami niepokoi zwierzęta, szczególnie domowe czworonogi. Warto mieć na uwadze ich emocje i nie narażać ich na dokuczliwe odgłosy. 

Szczególną uwagę trzeba zwrócić przed zakupem środków pirotechnicznych. Zwłaszcza jeżeli chodzi o pochodzenie produktu, atest czy niezbędne elementy, które wzmacniają bezpieczeństwo używanych materiałów.

Bardzo ważne jest również odpalanie ich przez osoby dorosłe, zachowanie bezpiecznej odległości oraz na otwartej przestrzeni w znacznej odległości od ludzi i zabudowań. 

Źródło: policja.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze