reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Poszukiwało go 31 prokuratur!

20-latek był poszukiwany listami gończymi przez 31 prokuratur w całym kraju! Dopuścił się licznych oszustw, za które najbliższy czas spędzi za kratkami. Nad sprawą pracowali policjanci z ostrowskiej komendy.

Podczas szeregu ustaleń trop doprowadził ostrowskich policjantów do Poznania. Przez jakiś czas obserwowali wytypowane miejsce po czym zauważyli mężczyznę wyglądem przypominającego poszukiwanego. Był on poszukiwany listami gończym przez prokuraturę w Toruniu i w Bielsku Białej. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany i najbliższy czas spędzi za kratkami gdzie będzie odbywał zaległą karę.

Jednym z ważnych działań policjantów jest zatrzymywanie osób poszukiwanych, aby nie uniknęły odpowiedzialności karnej. Policjanci każdego roku zatrzymują osoby poszukiwane. Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu tych osób lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni ,,wpadają” podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby ,,nie wpaść” w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze