baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego obradował ws. pomocy dla Ukrainy

Spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się w czwartek, 3 marca w kaliskim starostwie. Jego głównym tematem było omówienie dotychczasowej współpracy, bieżących potrzeb, a także problemów z jakimi borykają się włodarze gmin z powiatu kaliskiego w zakresie udzielania pomocy Ukrainie.

Była to okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami w zakresie organizacji miejsc czasowego pobytu dla uchodźców, organizacji zbiórek i transportów darów, a także koordynacji pomocy na terenie powiatu kaliskiego.

W spotkaniu uczestniczyli Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Koordynator ds. pomocy Ukrainie w powiecie kaliskim – Mieczysław Łuczak, członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu, włodarze gmin z terenu powiatu kaliskiego, Krzysztof Niedźwiedzki – Wiceprezes Powiatowego Zarządu Związku OSP, koordynatorzy pomocy w szkołach powiatowych.

Włodarze gmin wspólnie sformułowali zapytania i wątpliwości, które po spotkaniu zostały skierowane do Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Wielkopolskiego.

Uchodźcy z Ukrainy, którzy nie mają zapewnionego noclegu w kwaterach prywatnych powinni zgłosić się w Punkcie Recepcyjnym, który w Wielkopolsce działa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obywatele i obywatelki Ukrainy mogą uzyskać tam najważniejsze informacje, ciepły posiłek czy podstawową opiekę medyczną. Z punktu będą mogli być rozlokowani do docelowego miejsca pobytu.

Dyżurny Centrum Interwencji Kryzysowej Wojewody Wielkopolskiego

tel.: 61 854-99-00, 61 854-99-10

Szczegółowe informcje znajdują się na www.poznan.uw.gov.pl

Na terenie powiatu kaliskiego zorganizowane zostały także punktu zbiórki darów, te którymi koordynuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu to punkty:

w Kaliszu w Starostwie Powiatowym, pl. Św. Józefa 5, otwarty w godz. 7.30- 18.00 tel. 625014303

w Opatówku w Zespole Szkół imienia St. Mikołajczyka ul. Parkowa 1  62-800 Opatówek otwarty w godzinach 7.00- 15.00

w Liskowie w Zespole Szkół nr 1 ul. Twórców Liskowa 1, 62-850 Lisków  w godzinach od 7.30 – 14.00 .

Powiat Kaliski uruchomił także specjalne konto. Środki finansowe można wpłacać na rachunek bankowy o numerze: 23 8404 0006 2104 0018 4250 0105 z dopiskiem „Zbiórka na pomoc Ukrainie”. Zostaną one w całości przeznaczone zostaną na pomoc uchodźcom z Ukrainy, poprzez zakup niezbędnych materiałów, produktów, żywności, środków czystości, środków pierwszej pomocy.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze