baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Pracowity tydzień kaliskich strażaków

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej jak i ochotnicy z jednostek OSP Miasta Kalisza i powiatu mieli pełne ręce roboty. Pomagali nie tylko w organizowaniu pomocy dla uchodźców z Ukrainy, musieli także mierzyć się z typowymi dla siebie zadaniami.

Ostatnie dni to przede wszystkim angażowanie się w organizację wsparcia na rzecz uchodźców z Ukrainy. Polega ono na pomocy w transporcie z granicy państwa, ale także logistyce w kwestii dostarczania darów w miejsca, gdzie są one najbardziej potrzebne. Strażacy ochotnicy z kaliskich jednostek pomagali także przy przeładunku darów dla uchodźców, które przyjechały z miast partnerskich Kalisza. Działają oni także w organizowaniu miejsc noclegowych w naszym mieście. 

W zeszłym tygodniu, w dniu 7 marca w Końskiej Wsi w gminie Godziesze, doszło do wypadku, w którym wzięły udział dwa pojazdy osobowe. Osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy zanim na miejsce przybyły zastępy Straży Pożarnej. Działania strażaków dotyczyły zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym osobom, z których jedna wymagała hospitalizacji. Po wykonaniu czynności operacyjnych przez Policję, uprzątnięto teren zdarzenia. 

Dzień później w podkaliskich Brzezinach doszło do pożaru ścierniska po skoszonej kukurydzy oraz dużej sterty używanych opon. Działania obejmowały podanie dwóch prądów piany na palące się opony, zaś przy pomocy szpadli i tłumic gaszono pożar rżyska – podmokły teren uniemożliwiający wjazd wozami strażackimi. Akcję przeprowadziły jednostki JRG 2 Kalisz, OSP Brzeziny oraz OSP Aleksandria.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze