Rajd Ścieżkami Rowerowymi Powiatu za nami

Ponad 50 cyklistów wzięło udział w Rajdzie Ścieżkami Rowerowymi Powiatu Kaliskiego. Rowerzyści w ramach wycieczki na jednośladach przemierzyli łącznie liczącą ok. 70 kilometrów trasę, wiodącą obszernymi fragmentami coraz liczniejszymi w naszym powiecie ścieżkami rowerowymi. Na półmetku, zawodnicy prowadzeni przez Komandora Rajdu Krzysztofa Wydrę, w ramach przerwy regeneracyjnej, wzięli udział w II Święcie Karpia, które odbywało się na terenach stawów hodowlanych we wsi Lipka, które prowadzi Stanisław Błaszkowiak. Organizatorem Rajdu był Powiat Kaliski.

Cykliści wyruszyli w samo południe spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Najpierw przejechali przez kaliski park miejski, a później ścieżką rowerową na Szałe. W dalszej kolejności, aż do półmetka trasa przebiegała w następujący sposób: Szałe-Chełmce-Takomyśle-Kuczewola-Korzekwin-Szczytniki-Cieszyków-Staw-Lipka (półmetek).

Rowerzyści, jak się nie pierwszy raz okazało, to osoby o wielkich sercach, co też udowodnili podczas II Święta Karpia, szczerze dorzucając się do zbiórki pieniężnej prowadzonej na rzecz malutkiej mieszkanki naszego powiatu, Jagódki, która cierpi na chorobę SMA. Po przerwie na ciepły posiłek regeneracyjny, nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków, po czym zawodnicy prowadzeni m.in. przez Komandora Krzysztofa Wydrę, udali się w trasę powrotną, która tym razem wiosła przez następujące miejscowości: Staw-Cieszyków-Radliczyce-Krowica Pusta-Marchwacz Kolonia-Rajsko-Warszew-Szulec-Borów-Tłokinia Wielka-Tłokinia Kościelna-Nędzerzew-Kalisz.

Warto również wspomnieć, że przed rajdem upamiętniono zmarłego śp. Bronisława Krakusa, który był wielkim pasjonatem kolarstwa i zawsze wspólnie z Powiatem Kaliskim i przyjaciółmi, z wielkim zaangażowaniem organizował tego typu rajdy, imprezy sportowe i charytatywne. Pogrzeb Bronisława Krakusa odbył się w sobotę, ale pamięć zostanie na zawsze, a jej wyrazem był m.in. niedzielny rajd.  Inicjatyw upamiętniających tego niezwykłego człowieka będzie z pewnością o wiele, wiele więcej.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter