Rektor-Komendant Marcin Strzelec gości w Kaliszu ministra Michała Wójcika

W kaliskich budynkach Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki odbyło się spotkanie rektora-komendanta gen. dr Marcina Strzelca z ministrem Michałem Wójcikiem. Rozpoczęło się od oficjalnego złożenia kwiatów w miejscu upamiętniającym żołnierzy niezłomnych, a
w trakcie wizyty minister odwiedził również kampus WSKiP przy ulicy Wrocławskiej.

Gen. dr Marcin Strzelec, który udzielił nam obszernego wywiadu w ostatnim czasie, a także na początku zeszłego miesiąca został awansowany do stopnia generalskiego, gościł dzisiaj w zarządzanej przez siebie uczelni ministra Michała Wójcika. Nie zabrakło symbolicznych kwiatów złożonych przy miejscu upamiętniającym żołnierzy niezłomnych, ale także i rozmów o poszerzaniu współpracy, zwiedzania obu kaliskich budynków WSKiP przy ulicy Łódzkiej oraz Wrocławskiej, a także podsumowania zakończenia szkolenia chorążych.

„Dzisiaj kończymy jedno ze szkoleń organizowanych przez naszą uczelnię, to szkolenie na pierwszy stopień chorążego. W trudnych warunkach pandemii i z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego szkolimy funkcjonariuszy w zakresie, co oczywiste, tylko praktycznym, tak by ciągłość działania służby była realizowana, a my byśmy mogli jak najlepiej służyć obywatelom – to nasze zadanie. Tym bardziej cieszę się, że minister Michał Wójcik znalazł czas i gości dzisiaj u nas. Nadzorował on przez wiele lat Służbę Więzienną, więc zna specyfikę i zadania stawiane przed nami – taka wizyta jest dla nas niezwykle cenna. Ta szkoła jest niezwykle ważna dla miasta, co wielokrotnie słyszę i cieszę się, że nasze szkolenia możemy sprawnie tu przeprowadzać.”

Rektor-komendant, Gen. dr Marcin Strzelec

„W czasie kiedy nadzorowałem Służbę Więzienną, miałem okazję wizytować bardzo wiele jednostek, ale nigdy nie udało się dojechać do Kalisza. Teraz, kiedy jestem już ministrem konstytucyjnym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, taka okazja się nadarzyła i wizytację w Wielkopolsce zaczynam właśnie od tego miejsca. Ta uczelnia jest naszą chlubą – dziękuję również władzom miasta za tę bardzo dobrą współpracę z miastem i samorządem.”

Minister Michał Wójcik

Minister w trakcie konferencji podkreślił również, że Służba Więzienna jest bardzo istotną formacją  i jedną z największych w Polsce. Ponadto zaznaczył, że przygotowany dla niej plan działania w porozumieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym, to wzór dobrze wypracowanego systemu, jaki powinien funkcjonować w tego typu placówkach.

„Służba Więzienna jest trzecią największą formacją mundurową w Polsce – mamy około 30 tys. osób, a przed nimi wszystkimi bardzo trudne zadania. Dziękowałem dzisiaj oficerom za ich gotowość do działań i za to, że stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Służba Więzienna, zwłaszcza w takim okresie jak teraz, w sposób wzorcowy pełni swoje obowiązki. Razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym stworzyliśmy cały system w jaki sposób chronić tych, którzy znajdują się w jednostkach penitencjarnych. Ten system działa i jest sprawny.”

Minister Michał Wójcik

Rozmowy z gen. dr Marcinem Strzelcem były częścią szerszej wizyty ministra Wójcika w okręgu kaliskim i Wielkopolsce – w planach są również spotkania z lokalnymi nauczycielami czy rolnikami. Na spotkanie do swojego gabinetu zaprosił ministra również prezydent Kalisza – Krystian Kinastowski, uczestniczący we wspólnej konferencji. 

„Korzystając z okazji wizyty pana ministra, zaprosiłem go do siebie, do ratusza i będziemy rozmawiać o sprawach Kalisza, naszego samorządu i aglomeracji. Mam nadzieję, że znajdziemy porozumienie i możliwość współpracy.”

Prezydenta Kalisza, Krystian Kinastowski

Według przekazanych informacji kluczowymi elementami mają być kwestie związane z Aglomeracją Kalisko-Ostrowską oraz samym Kaliszem – m.in temat obwodnicy Kalisza czy głośnej sprawy środków z UE dla naszego województwa. W myśl słów prezydenta Kinastowskiego: „Ostatnio pojawiają się niepokojące informacje, że etap projektowy obwodnicy przeciąga się, więc boimy się że harmonogram może się zmienić – chcielibyśmy żeby pan minister w tak dużej sprawie dla Kalisza nas wsparł”.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Antoni

? ? ? ?
Czy Pan Wójcik obejrzał tor przeszkód na wrocławskiej i ma jakiś pomysł na odzyskanie 300 tys złotych przepłaconych za te inwestycje

Wiesław

gen strzelec o wątpliwej przeszłości, nadzorujący SW swego czasu przekręty pan Wójcik i Pan kinastowski-lanser.

Czy to prawda że generał ma coraz bardziej ciasne buty w mundurze i jest szykowane dla niego stanowisko wiceprezydenta Kalisza?

Czy to prawda że za zgodę byłego wojewody na przejęcie zk w Kaliszu rektor przyjął jego zone do pracy jako lektora?