Rodzinne kolędowania z Albo i Nie na ziemi kaliskiej – relacja

W ostatnich dniach dzięki Fundacji Światło i Sól mogliśmy uczestniczyć w trzech wyjątkowych kolędowaniach. Razem z zespołem Albo i Nie mogliśmy świętować Narodzenie Boże w Stawiszynie, Godzieszach Wielkich i Kaliszu. To był piękny czas!

Kolędowanie to wspaniała tradycja, która jest bardzo żywa i nieustannie nas zaskakuje. Zespół Albo i Nie zabrał nas w muzyczną podróż zarówno po znanych kolędach, jak i zupełnie nowych, autorskich pochodzących z płyty “Cudów czas”. Podczas koncertów, które współorganizowała Fundacja Światło i Sól, słuchało i śpiewało wiele osób: młodych i starszych oraz rodzin z dziećmi. Pierwszy odbył się 7 stycznia 2022 w Stawiszynie, potem 8 stycznia w Godzieszach Wielkich i wreszcie 9 stycznia w Kaliszu.

“To był dla nas wspaniały weekend. Zagraliśmy w trzech zupełnie różnych parafiach, których jedynym podobieństwem byli cudowni ludzie. W każdym z tych miejsc zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, a zgromadzona na koncertach publika zarażała nas swoją radością. Bardzo lubimy przyjeżdżać w te tereny, bo ludzie tu pięknie i głośno śpiewają, a atmosfera na koncertach jest domowa i bardzo, bardzo wesoła.” – mówili członkowie zespołu po koncertach.

Sam zespół Albo i Nie także należy do nietuzinkowych – czterech nienagannie ubranych mężczyzn na scenie tworzy widowisko artystyczne, które entuzjastycznie przyjmują fani, ale doceniają też znawcy tematu tacy jak choćby Agnieszka Chylińska, Agnieszka Musiał czy Elżbieta Zapendowska. Jeśli jeszcze ich nie znacie to koniecznie poznajcie Zespół „Albo i Nie”: Bartosz Zdechlikiewicz, Marcin Solik, Michał Rostański, Wojciech Zakowicz. Razem tworzą pozytywną mieszankę wybuchową i choć na koncertach nie skaczą po scenie, widownia daje się porwać brzmieniu, które po prostu niesie ogromną Radość!

Zespół ruszył już w dalszą część trasy do Siedlec i Kodnia. Muzycy zapowiadają, że w lutym, między innymi dzięki Fundacji Światło i Sól, będą mogli zasiąść do pracy nad nową płytą, która ma szansę ukazać się jeszcze w tym roku.

 

Źródło: FŚiS

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»