reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Rodzinny piknik przed Areną już w sobotę!

Już w piątek i sobotę w Kalisz Arenie ogrom sportowych emocji. Do naszego miasta zjadą się najlepsze zespoły polonijne w Europie, żeby zmierzyć się o tytuł pierwszego, historycznego Siatkarskiego Mistrza Europy Drużyn Polonijnych. Dużym wydarzeniem dla kaliskich rodzin będzie Piknik Rodzinny towarzyszący turniejowi w sobotę w godzinach 11:00 – 17:00 przed dobrzecką halą.

Na Pikniku, w którym udział wezmą zarówno przedstawiciele europejskiej Polonii, jak i kaliskie rodziny zapowiadana jest naprawdę pokaźna ilość atrakcji, a coś dla siebie z pewnością znajdą wszystkie pokolenia kaliszan. Najmłodsi docenią zorganizowaną przed wejściem do hali strefę zabaw, której przedłużenie znajdziemy również w holu Kalisz Areny. Koło pomnika Szczypiornistów znajdzie się również imponująca strefa gastronomiczna z popularnymi foodtruckami. We wnętrzu hali przygotowana zostanie wystawa poświęcona historii Kalisza przyciągająca uwagę zarówno odwiedzających nas Rodaków z zagranicy, ale też mieszkańców naszego miasta żywo zainteresowanych jego historią. Swoje miejsce znajdą również koneserzy i kibice kaliskiej siatkówki. W trakcie Pikniku będzie można podziwiać zbiór trofeów zgromadzonych przez dekady dominacji kaliskich siatkarek na krajowych parkietach. 11 medali Mistrzostw Polski, 4 Puchary Polski i jeden Superpuchar robią wrażenie – tym bardziej, że będzie to pierwsza okazja do zobaczenia całego zbioru razem. W trakcie całego wydarzenia prowadzona będzie również zbiórka charytatywna na rzecz Jagódki chorej na SMA.

Dopełnieniem rodzinnej imprezy będzie rywalizacja w strefie medalowej Siatkarskich Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych. Motywem przewodnim całego wydarzenia będą wątki patriotyczne oraz nawiązanie współpracy z naszymi Rodakami z zagranicy, których losy zmusiły do opuszczenia Ojczyzny. Podtrzymują jednak polskie wartości w swoich domach, rodzinach, ale przede wszystkim w samych sobie, dumnie reprezentując Polskę poza granicami.

Źródło: MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze