Rowerzyści z Opatówka powitali jesień

W sobotę 2 października odbył się kolejny Profilaktyczny Rajd Rowerowy w Gminie Opatówek. Uczestnicy tym samym przywitali jesień, promując przy tym postawy prozdrowotne. Rajd odbywa się już od 20 lat, przyciągając swoją atrakcyjnością coraz to nowych uczestników.

Celami wydarzenia była promocja aktywnego, bezpiecznego i zdrowego stylu życia, akcentując spędzanie czasu bez nałogów i przemocy. W trakcie spotkania uczestnicy mogli brać udział w wielu ciekawych konkursach, a także spotkać się przy wspólnym ognisku. Najważniejszym elementem była jednak wycieczka rowerowa, która w tym roku zgromadziła blisko stu uczestników.

W ramach spotkania wspomniany został śp. Bronisław Krakus, który był istotną postacią podczas poprzednich rajdów. Został on upamiętniony minutą ciszy, po której nastąpiły gromkie brawa, które miały podziękować mu za jego wieloletnie zaangażowanie w rajd, a także propagowanie kolarstwa. Bronisław Krakus był m.in. organizatorem kaliskich etapów Wyścigu Pokoju oraz Tour de Pologne. Zmarł we wrześniu bieżącego roku w wieku 78 lat.

Za „królową rajdu” w tym roku uznano Julię, która z uwagi na niepełnosprawność ruchową trasę pokonała rowerem poruszanym ręcznie. Wyczyn bardzo zaimponował wszystkim obecnym podczas wydarzenia.

Rajd został zorganizowany m.in. w ramach Gminnych Programów Profilaktyki oraz promocji szczepień wspieranych przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Źródło: Krzysztof Dziedzic, sekretarz gminy Opatówek

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
jola

super rajd, już od wielu lat, zawsze znakomita organizacja, ciekawe trasy, … , alternatywa , zamiast papierosa, i innej używki sport na zdrowie 🙂

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter