Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Rozstrzygnięcie konkursu „Zielony kadr”

Konkurs „Zielony kadr”, organizowany przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wspólnie z Wydziałem Edukacji został rozstrzygnięty. Podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród laureatom i uczestnikom konkursu odbędzie się 25 listopada o godz. 13.00 w sali recepcyjnej w Ratuszu.

Do konkursu przystąpiło 10 kaliskich szkół, z czego razem zgłoszono 12 spotów. W pierwszym etapie konkursu komisja konkursowa wybrała po 3 spoty z każdej kategorii, które w ocenie komisji uzyskały największą liczbę punktów.
W drugim etapie laureaci konkursu zostali wybrani przez internautów w głosowaniu za pomocą serwisu społecznościowego, które zakończyło się 18 listopada.

Kategoria Segregacja
I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 (Patryk Kucharski, Emilian Stankiewicz, Sandra Mikołajczyk) – 232 polubienia
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 (Barbara Banasiewicz, Szymon Miklas) – 150 polubień
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 (Tymon Bielewicz) – 91 polubień

Kategoria Klimat i Środowiska
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 (Hanna Wierzchowska) – 848 polubień
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 17 (Jakub Przespolewski, Zosia Przespolewska) – 404 polubień
III miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 1 (Patrycja Sroka) – 125 polubień

Ze względu na wysoki poziom wszystkich zgłoszonych prac, komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić pozostałych uczestników konkursu nagrodami pocieszenia. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu wraz z opiekunami po odbiór nagród.

Konkurs wymagał nakręcenia materiału filmowego samodzielnie lub w grupie trzech osób, którego motywem przewodnim były zagadnienia – promowanie racjonalnej gospodarki odpadów, promowanie oszczędzania wody, walka ze smogiem, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Celem konkursu było m.in. podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, poznanie zasad postępowania z odpadami, przybliżenie wiedzy na temat naturalnych zasobów wodnych i energii ze źródeł odnawialnych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

„Zielony kadr” to konkurs zrealizowany w ramach przedsięwzięcia „Eko Kalisz” – edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza, poprzez realizację konkursów”, współfinansowany przez WFOŚiGW w Poznaniu.

źródło: Urząd Miasta Kalisza, zdjęcie: Magdalena Bartnik

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze