Ruszyły marszałkowskie stypendia naukowe

Nawet 6 tys. zł wynosi Stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Przyznawane jest w kategoriach „Uczeń” i „Student”. Od 1 września rozpoczęto przyjmowanie wniosków. O tę gratyfikację dla najzdolniejszych można ubiegać się do 20 października.

Stypendium w kategorii „Uczeń” ma charakter szczególnego wyróżnienia za wybitne osiągnięcia, gratyfikującego uczniów, którzy osiągnęli znaczący sukces związany z nauką. Jest przyznawane uczniom uczącym się w szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa wielkopolskiego oraz absolwentom tych szkół kończącym naukę w roku składania wniosku. Maksymalna wysokość stypendium w tej kategorii wynosi 4 tys. zł.

Z kolei studenci wielkopolskich uczelni mogą uzyskać 6 tys. zł. Ważne są sukcesy osiągane w naukach humanistycznych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych,  społecznych, ścisłych i przyrodniczych, teologicznych, a także w sztuce.

„Grono naszych dotychczasowych stypendystów to już 637 młodych, zdolnych osób. Cieszę się, że wraz z początkiem nowego roku szkolnego, mogę zaprosić kolejny raz do udziału w naszym programie stypendialnym. To niezmiennie – od 2007 roku – stabilna oferta Samorządu Województwa Wielkopolskiego dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Wierzę, że jesteście naszą najlepszą inwestycją” – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, zwracając się do stypendystów. Regulamin i informacje o przyjmowaniu wniosków dostępne na: https://www.umww.pl/stypendia-naukowe-marszalka-wojewodztwa-wielkopolskiego  

Źródło: UMWW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze