Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Samorząd „Asnyka” promuje akcję organizowaną przez fundację Lady Gagi!

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka postanowił rozpocząć akcję #BeKind21, która jest organizowana przez fundację „Born This Way”. Ma ona na celu uświadomienie, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne swoje oraz innych. Sprawienie, aby dzień był lepszy jest jednym z założeń projektu.

Jak zdradza SU „Asnyka”, pomysł pojawił się, już na początku roku. Bowiem BTW Foundation organizuje ją co roku we wrześniu. „Misje tej fundacji poznałem dzięki temu, ze byłem i jestem fanem Lady Gagi, która jest współzałożycielką fundacji. Stwierdziłem, że warto pokazać, że „Asnyk” faktycznie dba o zdrowie, a nie tylko w teorii” – powiedział Aleksander Różalski, członek Samorządu Uczniowskiego. Choć akcja odbywa się we wrześniu, to według samorządu: „Nie ma to znaczenia kiedy ona się odbędzie. Najważniejszy jest cel!”.

Akcja trwa przez 21 dni na Instagramie I LO (@1loasnyk) za pośrednictwem „InstaStories”. Właśnie tam, codziennie, do 21 kwietnia będą pojawiały się małe “zadania”, dzięki któremu bycie miłym i uprzejmym, będzie mogło wejść w nawyk. Poniżej przedstawiamy kilka z nich wraz z tłumaczeniem:

Charakter „zadań” niestety nie umożliwia Asnykowcom dokładnego określenia liczby osób biorących udział w akcji. Natomiast są pewni, że odzew jest pozytywny. Zauważyli to w pierwszych dniach projektu, gdy w Asnyku pojawiły się ulotki promujące #BeKind21. Niektórzy uczniowie oraz obserwatorzy chętnie oznaczali profil I LO na Instagramie.

Uczniowie zachęcają także do odwiedzenia strony fundacji. Można na niej znaleźć wiele cennych informacji np. miejsca, w których można otrzymać pomoc w danym kraju. Dodatkowo jeśli ktoś znajduje się w niebezpieczeństwie, wystarczy, że kliknie „Quick Exit” i zostanie szybko „przetransportowany” na inną stronę – w tym przypadku pogodową. Oprócz tego w zakładce „Mental Health” można dowiedzieć się trochę więcej o zdrowiu psychicznym.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Gosia

Brawo Asnyk!

Najnowsze