baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Senat Akademii Kaliskiej ustalił warunki i tryb rekrutacji na kierunek lekarski

Senat Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego podjął uchwałę w sprawie warunków i trybu rekrutacji na kierunek lekarski, który uruchomiony zostanie w roku akademickim 2023/2024. Nabór rozpocznie się już w maju, a naukę na pierwszym roku studiów rozpocznie 60 przyszłych medyków. Zainteresowanie kierunkiem już jest bardzo duże.

Zgodnie z postanowieniem Senatu uczelni, rekrutacja na kierunek lekarski odbywać się będzie w oparciu o konkurs świadectw. Kandydaci zobowiązani są wykazać się zdaniem egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z matematyki lub z fizyki/fizyki i astronomii. Kandydaci legitymujący się tzw. „starą maturą” zobowiązani są posiadać zaświadczenie z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej potwierdzające wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym z dwóch przedmiotów, obowiązkowo z biologii oraz do wyboru z chemii lub z matematyki lub z fizyki/fizyki i astronomii. W przypadku przedmiotów do wyboru Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna wybiera wariant korzystniejszy dla kandydata.

Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia wynosi 200. Do przyjęcia na studia w ramach limitu przyjęć zostaje zakwalifikowany kandydat, który uzyskał najwyższą liczbę punktów, nie mniejszą niż 30 % maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia.

Pierwszy etap rekrutacji – rekrutacja elektroniczna, rozpocznie się już 8 maja 2023 r. i potrwa do 30 czerwca 2023 r.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Jak podkreślają władze Akademii Kaliskiej, kształcenie przyszłych medyków to prestiż dla uczelni, ale też szansa dla regionu na zatrzymanie młodych ludzi na lokalnym rynku pracy. – Południowa Wielkopolska ma najniższy wskaźnik liczby lekarzy w kraju – 0,87 na 1000 mieszkańców, podczas gdy w Wielkopolsce wynosi on 1,57, w Polsce 2,4, a w Europie 4,8 – mówi prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. Prof. Wojtyła liczy na to, że studia podejmą głównie mieszkańcy aglomeracji kalisko-ostrowskiej i przyznaje, że zainteresowanie już jest bardzo duże. Aby zwiększyć ich szanse, od lutego wspólnie z Miastem uczelnia realizuje bezpłatne kursy przygotowawcze do matury dla blisko 460 uczniów kaliskich szkół.

Szczegółowe informacje na temat kierunku lekarskiego można uzyskać, pisząc na adres: rekrutacja@akademia.kalisz.pl, dzwoniąc pod nr. tel. 62 76 79 520 lub osobiście w Collegium Novum przy ul. Nowy Świat 4a, pokój nr 004.

źródło: AK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze