Seniorzy docenili władze Kalisza

Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nadał Złotą Odznakę Honorową prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu oraz wiceprezydentowi Mateuszowi Podsadnemu.

Najwyższe honorowe wyróżnienie wręczono w obecności przedstawicieli Zarządu Okręgowego oraz przewodniczących oddziałów regionalnych okręgu kaliskiego. Zostało nadane decyzją Zarządu Głównego PZERiI, najliczniejszej – zrzeszającej ponad 270 tysięcy osób – organizacji senioralnej w kraju. “To wyraz najwyższego uznania za prowadzoną przez obu panów politykę senioralną” – powiedziała Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie.

“Potrzeby seniorów są w Kaliszu dostrzegane, a ich postulaty uwzględniane w prowadzonej przez samorząd polityce. Widzimy to i doceniamy. Także w zakresie wspierania działalności naszego związku i wielu innych. To niezwykle ważne, by widzieć potencjał osób starszych, korzystać z ich doświadczenia, wzmacniać aktywność i zaangażowanie w życie społeczne miasta” – powiedziała Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie. “Cieszy mnie, że współpraca między samorządem a oddziałem Okręgowym w Kaliszu układa się tak dobrze. Mimo pandemii udaje się realizować wiele projektów. To wzorcowy przykład dla innych miast.”

O prowadzonych przez samorząd na rzecz seniorów i wspólnie z nimi działaniach mówił prezydent Krystian Kinastowski. “Dzisiaj senior to osoba aktywna, realizująca swoje pasje, korzystająca z oferty kulturalnej miasta, rozwijająca pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało czasu. Z myślą o seniorach realizujemy wiele projektów: od programów opiekuńczych i zdrowotnych po kulturalne i rekreacyjne. W Kaliszu działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kaliska Rada Seniorów, stowarzyszenia i organizacje, wydawane jest czasopismo o seniorach i dla nich, ukazuje się cykliczny program „Senior na medal”. Wspieraniu osób starszych służą takie programy jak Złota rączka dla seniora. Chcemy, by seniorom żyło się w naszym mieście wygodnie i bezpiecznie. By druga czy trzecia młodość była czasem spełnienia i aktywnego udziału w życiu miasta.” Oddział Okręgowy PZERiI w Kaliszu zrzesza 9000 osób.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

M.Baran i M.Przybył nie zagrają w barwach KKS-u

1 lipca 2022

Mateusz Baran i Maurycy Przybył nie są już zawodnikami Dumy...

czytaj więcej»

“Trener osiedlowy” już od lipca!

1 lipca 2022

Od 4 lipca do końca sierpnia Kaliski Szkolny Związek Sportowy...

czytaj więcej»

46 wypadków drogowych od początku wakacji!

1 lipca 2022

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji,...

czytaj więcej»

Przeciwdziałanie przemocy – niebieska karta

1 lipca 2022

W dniu 29 czerwca 2022 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego...

czytaj więcej»

Trzeci przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Weneckiej

1 lipca 2022

Prezydent Miasta Kalisza ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż...

czytaj więcej»

Akademia Kaliska „Uczelnią Liderów 2022”

30 czerwca 2022

Akademia Kaliska została laureatem 12. edycji konkursu „Uczelnia Liderów 2022”,...

czytaj więcej»