Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Seniorzy docenili władze Kalisza

Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nadał Złotą Odznakę Honorową prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu oraz wiceprezydentowi Mateuszowi Podsadnemu.

Najwyższe honorowe wyróżnienie wręczono w obecności przedstawicieli Zarządu Okręgowego oraz przewodniczących oddziałów regionalnych okręgu kaliskiego. Zostało nadane decyzją Zarządu Głównego PZERiI, najliczniejszej – zrzeszającej ponad 270 tysięcy osób – organizacji senioralnej w kraju. „To wyraz najwyższego uznania za prowadzoną przez obu panów politykę senioralną” – powiedziała Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie.

„Potrzeby seniorów są w Kaliszu dostrzegane, a ich postulaty uwzględniane w prowadzonej przez samorząd polityce. Widzimy to i doceniamy. Także w zakresie wspierania działalności naszego związku i wielu innych. To niezwykle ważne, by widzieć potencjał osób starszych, korzystać z ich doświadczenia, wzmacniać aktywność i zaangażowanie w życie społeczne miasta” – powiedziała Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie. „Cieszy mnie, że współpraca między samorządem a oddziałem Okręgowym w Kaliszu układa się tak dobrze. Mimo pandemii udaje się realizować wiele projektów. To wzorcowy przykład dla innych miast.”

O prowadzonych przez samorząd na rzecz seniorów i wspólnie z nimi działaniach mówił prezydent Krystian Kinastowski. „Dzisiaj senior to osoba aktywna, realizująca swoje pasje, korzystająca z oferty kulturalnej miasta, rozwijająca pasje i zainteresowania, na które wcześniej brakowało czasu. Z myślą o seniorach realizujemy wiele projektów: od programów opiekuńczych i zdrowotnych po kulturalne i rekreacyjne. W Kaliszu działa Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kaliska Rada Seniorów, stowarzyszenia i organizacje, wydawane jest czasopismo o seniorach i dla nich, ukazuje się cykliczny program „Senior na medal”. Wspieraniu osób starszych służą takie programy jak Złota rączka dla seniora. Chcemy, by seniorom żyło się w naszym mieście wygodnie i bezpiecznie. By druga czy trzecia młodość była czasem spełnienia i aktywnego udziału w życiu miasta.” Oddział Okręgowy PZERiI w Kaliszu zrzesza 9000 osób.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza 
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze