reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Ślubowanie i mianowanie na funkcjonariuszy w SWWS

Dziś 55-ciu kandydatów na studia na kierunku penitencjarystyka złożyło uroczyste ślubowanie. Następnie mianowano ich na funkcjonariuszy Służby Więziennej. Przed przyszłymi studentami niełatwe zadanie – czekają ich studia w formule łączonej z wypełnianiem obowiązków służbowych.

Było to już czwarte w historii uczelni przyjęcie i złożenie ślubowania przez funkcjonariuszy w służbie kandydackiej. Młodzi ludzie będą realizować służbę kandydacką poprzez odbywanie studiów oraz wykonywanie zadań służbowych w jednostkach organizacyjnych. Następnie funkcjonariusze w służbie kandydackiej, którzy uzyskają pozytywną opinię służbową po ukończeniu kursu przygotowawczego, rozpoczną odbywanie studiów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. 

Dzisiaj zmieniacie swoje życie, stajecie się funkcjonariuszami służby więziennej. Bardzo się cieszę, że wybraliście Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości jako miejsce, w którym chcecie kontynuować swoją naukę w formule łączonej z wypełnianiem obowiązków służbowych. Funkcjonariusz, żołnierz, urzędnik publiczny, to ta osoba, która wykonuje bardzo ważne zadania w naszym państwie. W szczególności ten rok pokazał nam, że obowiązków przed nami bardzo wiele. Bezpieczeństwo państwa, bezpieczeństwo obywateli jest naszym wspólnym dobrem, o które musimy dbać.

– powiedział rektor-komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr Marcin Strzelec

To wielka odpowiedzialność, by pełniąc swoje obowiązki pamiętać o tych, którzy przecierali szlak dla służby więziennej. Jest to służba niezwykle odpowiedzialna, nie tylko w wymiarze penitencjarystyki, resocjalizacji, ale również zwiększenia bezpieczeństwa obywateli.

– powiedział sekretarz stanu Jan Mosiński

Warto wspomnieć o tym, że dzięki otrzymaniu kategorii A na kierunkach pedagogika i nauka o bezpieczeństwie, Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości stanie się akademią i już niedługo zmieni swoją nazwę, zyskując przy tym możliwość doktoryzowania i pozyskiwania dodatkowych środków finansowych. Więcej na ten temat napisaliśmy TUTAJ.

Dziś, dzięki działalności SWWS, funkcjonariusze służby więziennej oraz pracownicy jednostek penitencjarnych mogą podnosić swoje kompetencje zawodowe pod okiem ekspertów zarówno z kraju, jak i różnych rejonów świata. Istnienie takiego ośrodka jak SWWS, będącego edukacyjnym centrum kompetencji kadr dla wymiaru sprawiedliwości, jest niezbędne w warunkach dynamicznie zmieniającego się świata społeczno-gospodarczego oraz powszechnej cyfryzacji.

– powiedział wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski

Zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w październiku 2022 r. i będą prowadzone w kampusie mundurowym SWWS w Kaliszu. W czasie trwania studiów w służbie kandydackiej studenci będą skoszarowani na terenie kampusu, a uczelnia zapewni im bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW.

Na wydarzeniu w Kampusie Mundurowym Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości obecni byli goście, wśród których znaleźli się wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski, sekretarz stanu Jan Mosiński, wiceprezydent Mateusz Podsadny, przewodniczący Rady Miasta Kalisza Tadeusz Skarżyński, ksiądz kanonik Jarosław Kołodziejczyk, służb mundurowych Kalisza oraz lokalnych instytucji.






































































































Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze