Sportowy duch w zespole minisiatkówki

Pandemia nie osłabiła waleczności młodych zawodników minisiatkówki, a finał wojewódzki ogólnopolskiego turnieju w tej dyscyplinie sportowej pokazał, że Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Grom Kalisz, który działa przy Szkole Podstawowej nr 18, nie ustaje w dążeniu do sukcesu.

Klub uczniowski Grom Kalisz – zespół 1, wywalczył w Lesznie wicemistrzostwo Wielkopolski w kategorii „trójek” w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Chłopców Kinder Joy of Moving. Tym samym kaliszanie wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Zabrzu, które odbędą się 26-29 sierpnia.

W imprezie rywalizowało jedenaście zespołów, w tym aż cztery z Kalisza.: Muks Amber Kalisz, Muks Grom Kalisz 1, Muks Grom Kalisz 2 i Muks Jantar Kalisz 1. Jednak to zespół 1 klubu ze Szkoły Podstawowej nr 18 będzie jedyną chłopięcą drużyną z Kalisza, która weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Zabrzu. Zarówno szkoła, jak i młodzi sportowcy, trenerzy cieszą się z sukcesu, tym bardziej że drugi zespół Muks Grom Kalisz również dobrze zaprezentował się podczas imprezy.

Skład zespołu I: Wiktor Przybyłek, Tomasz Wyrzykowski, Krzysztof Glapiński, Mateusz Chaberski.
Skład zespołu II: Jakub Stamirowski, Maksymilian Prus, Witold Iwanicki.

Fot. Muks Grom SP 18


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze