baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Startuje Komitet Społeczny Budowy Pomnika Pamięci Kaliskich Żydów

W naszym mieście powołano Komitet Społeczny Budowy Pomnika Pamięci Kaliskich Żydów. Celem jego działania ma być doprowadzenie do wybudowania tytułowego pomnika, który stałby się symbolem wielowiekowej obecności ludności żydowskiej w Kaliszu.

Komitet powołano 8 lutego, a jego członkami są: Senator Witold Sitarz, Dorota Swinarska-Miłek (Przewodnicząca Komitetu), Monika Mierzejewska (Sekretarz Komitetu), Zbigniew Judasz (Skarbnik), Hila Marcinkowska, Joanna Bruś, Anna Kurpik, Ludmiła Wasilewska-Antczak, Barbara Oliwiecka, Aleksandra Konieczny, Tomasz Janiak, Michał Witkowski, Izabela Fietkiewicz-Paszek, Tomasz Grudnicki, Krzysztof Biernacki, Bogumiła Bielak, Izabella Galuba-Bryja. Jak czytamy w informacji o powołaniu komitetu: „Pomnik ma być wzajemnych dobrych relacji mieszkańców pochodzenia polskiego i tej mniejszości. Wspólne działania, praca, angażowanie się w sprawy Kalisza i kraju, życie ludzi, którzy razem tworzyli to miejsce i jego tradycję warte są upamiętnienia oraz przekazania tak ważnej części historii następnym pokoleniom w ten symboliczny sposób.” Komitet będzie istniał do czasu zakończenia budowy pomnika i ma działać społecznie, co oznacza, że pełnienie w nim określonych funkcji i wykonywanie zadań ma charakter nieodpłatny. Do zadań członków Komitetu będzie należało pozyskiwanie środków pieniężnych lub rzeczowych na budowę pomnika, określenie założeń projektowych oraz zamówienie projektu, zamówienie jego wykonawstwa, uzyskanie niezbędnych zgód i pozwoleń stosownych organów. Działalność komitetu będzie wspierał Komitet Honorowy, którego członkiem może zostać każda osoba, mogąca poprzez swój autorytet wnieść wkład w realizację projektu.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze