baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Studenci wylądowali na komendzie

Strzelnica oraz stanowisko kierowania – to tylko niektóre miejsca jakie zobaczyli, studenci Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, którzy odwiedzili Komendę Miejską Policji w Kaliszu. Podczas spotkania studenci dowiedzieli się co trzeba zrobić, aby wstąpić w szeregi Policji oraz jak wygląda postępowanie rekrutacyjne.

Zajęcia rozpoczęły się od przekazania informacji na temat procedury doboru do służby w Policji. Studenci dowiedzieli się, co trzeba zrobić, aby rozpocząć procedurę kwalifikacyjną. Przedstawiciel Wydziału Ogólnego omówił wymagania i dokumentację, jaką należy złożyć podczas rekrutacji, a także opisał, jak wygląda test wiedzy i sprawności fizycznej oraz jak można dobrze się do niego przygotować.

Następnie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu opowiedzieli o specyfice służby w Policji, przybliżyli strukturę organizacyjną i zadania poszczególnych wydziałów. Mówili również o tym, jak wygląda służba na danym stanowisku oraz jakie cechy powinni posiadać kandydaci na przyszłych policjantów. Studenci spotkali się z funkcjonariuszami którzy realizują zadania z zakresy profilaktyki społecznej, przedstawicielem Wydziału Ruchu Drogowego, technikiem kryminalistyki oraz przewodnikami psów służbowych. Wszyscy policjanci podczas spotkań podkreślali, że to zawód dla ludzi z pasją, dużo wymagający i dużo dający w zamian.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze