baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Stypendium szkolne w Stawiszynie

Do 15 września 2023 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024 w Stawiszynie.

Kto może otrzymać stypendium szkolne?

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń lub słuchacz kolegiów pracowników służb społecznych znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, zamieszkały na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn.

Kryterium dochodowe.

Dochód netto na członka rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie może przekroczyć kwoty 600,00 zł na osobę w rodzinie.

W przypadku gdy np. w miesiącu sierpniu, rodzina uzyskała ostatni dochód (np. ostatni zasiłek dla bezrobotnych, ostatnie wynagrodzenie) badany jest dochód z miesiąca złożenia wniosku. Należy przy tym udokumentować tzw. „dochód utracony”.

Termin składania wniosków.

Wnioski wraz z dołączonymi dokumentami należy składać do 15 września 2023 r., natomiast w przypadku słuchaczy kolegiów w terminie – do 15 października 2023.

Do wniosku należy dołączyć również rachunki/faktury wystawione na wnioskodawcę, potwierdzające wydatki poniesione na edukację. Rachunki/ faktury są podstawą do wypłaty przyznanego stypendium.

Dokumenty do pobrania

Wniosek o przyznanie stypendium

Oświadczenie o sytuacji materialnej

Zasiłki szkolne

Uczniowie znajdujący się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej, której przyczyną jest zdarzenie losowe mogą uzyskać zasiłek szkolny – wniosek do pobrania.

Szczegółowe informacje o stypendium i zasiłku szkolnym uzyskają Państwo w Urzędzie Gminy i Miasta w Stawiszynie (pokój nr 17) lub pod nr tel. 62 75-28-079.

Źródło: Gmina i Miasto Stawiszyn

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze