Szałe i impreza windsurfingowa

W najbliższy weekend, od 28 do 30 maja, na Szałe zagości ogólnopolska impreza windsurfingowa. Zawody będą wspaniałym widowiskiem, zwłaszcza że przyjadą surferzy, którzy pływają na deskach z hydroskrzydłem, co pozwala na lewitowanie nad wodą.

Ogólnopolskie Regaty Windsurfingowe ˗ Kalisz 2021, pod honorowym patronatem Krystiana Kinastowskiego, Prezydenta Miasta Kalisza, będą dziewiątą edycją żeglarskich zmagań, po rocznej przerwie, spowodowanej przez pandemię. Warto wybrać się w tym czasie na Szałe, bo kolorowe żagle, które będzie można podziwiać na akwenie, na długo zapadają w pamięć. Jak co roku pojawi się ponad 80 zawodników klasy Techno 293 i Raceboard oraz pierwszy raz w tym roku nowej, bardzo widowiskowej klasy FW Foil (zawodnicy za pomocą hydroskrzydła unoszą się nad wodą, przez co obserwacja wyścigów jest jeszcze bardziej emocjonująca).

Do Kalisza zjadą surferzy czołowych klubów polskich, takich jak: SKŻ Hestia Sopot, GKŻ Gdańsk, Baza Mrągowo, YKP Warszawa, AZS Poznań, KŻ Szczecin, KŻ Osiek, KŻ Giżycko, Puck KŻ oraz sportowcy ze Słowacji.

Program regat

Piątek 28 maja, godz. 12-16 wyścigi, godz. 18.30 oficjalne rozpoczęcie regat – plac przed Ratuszem w Kaliszu

Sobota 29 maja, godz. 10-16 wyścigi

Niedziela 30 maja, godz. 10-14 wyścigi, godz. 16 oficjalne zakończenie regat – Szałe koło Kalisza

Partnerzy wydarzenia: OSRiR Kalisz, Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Gmina Opatówek. Zawody odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze