Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Szkolenie z ratownictwa wysokościowego dla OSP

18-25 listopada br., odbyło się szkolenie z ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym. Uczestniczyła w nim grupa licząca 18 osób z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

Szkolenie z ratownictwa wysokościowego w ramach KSRG rozpoczęto od zajęć teoretycznych dotyczących przepisów regulujących tę specjalistyczną dziedzinę. Kursanci zdobywali wiedzę dotyczącą kluczowych aspektów Ratownictwa Wysokościowego w kontekście KSRG.

W kolejnych etapach szkolenia skupiono się na praktycznych umiejętnościach, takich jak węzły, budowa stanowisk, techniki dotarcia do poszkodowanych oraz asekuracja w terenie eksponowanym. Kursanci mieli okazję doskonalić się w obszarach kluczowych dla skutecznego działania w warunkach wysokościowych.

Wartość zdobytej wiedzy teoretycznej nabrzmiała podczas praktyki, gdzie kursanci stawili czoła symulowanym sytuacjom ratowniczym. Zastosowanie technik ratownictwa wysokościowego było testowane w realistycznych scenariuszach, co umożliwiło kursantom praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i rozwinięcie umiejętności niezbędnych do skutecznej interwencji w terenie.

Po zakończonym szkoleniu, Dowódca SGRW Kalisz, mł. kpt. Andrzej Bartoszewski, pogratulował wszystkim uczestnikom ukończenia szkolenia. W imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, wręczył zaświadczenia o odbytym szkoleniu, podkreślając wysoki poziom zaangażowania uczestników.

Dowódca podziękował kadrze instruktorskiej za profesjonalizm oraz zaangażowanie w przekazywanie wiedzy, co przyczyniło się do skutecznej nauki druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Kalisza i powiatu kaliskiego.

Opracował: mł. kpt. A. Bartoszewski

Zdjęcia: JRG 1 Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze