Szkoły z regionu ze wsparciem w przeciwdziałaniu pandemii

W Zespole Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu przy ul. Wąskiej 13 odbyła się konferencja prasowa, podsumowująca projekt „Zawodowa młodzież”, w ramach którego do szkół trafią środki i urządzenia do dezynfekcji o wartości łącznej ponad 700 tys. złotych. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz wojewódzkich oraz miejskich, a także placówek oświatowych z regionu.

Szkoły realizujące kształcenie zawodowe z terenu powiatu oraz Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej otrzymały wsparcie w przeciwdziałaniu i łagodzeniu skutków związanych z pandemią. Wszystko to w obrębie zadania pn. “Zawodowa młodzież”. Z pieniędzy zakupiono m.in. terminale do wykrywania maseczek czy pomiaru temperatury (17), a także mobilne urządzenia do odkażania rąk (108) czy zamgławiacze do dezynfekcji powierzchni (17). Ze wspomnianej kwoty ponad 300 tys. złotych to fundusze, które otrzymało nasze miasto. Środki do regionu trafiły z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, który dystrybuuje fundusze z Unii Europejskiej. Beneficjentem jest nasz powiat, a partnerem projektu SAKO. Jak wspominał w trakcie konferencji wicemarszałek Grabowski:

Cieszę się, że oszczędności, które powstały zostały dobrze zagospodarowane i będą wykorzystywane na potrzeby placówek edukacyjnych z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Posłużą rozwojowi Południowej Wielkopolski. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie uczniów.

Całe uzyskane wsparcie zostanie rozdysponowane do placówek w naszym regionie – m.in. do: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. J. Korczaka, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. Plutonu Głuchoniemych, Zespołu Szkół Ekonomicznych Technikum nr 2 im. gen. M. Smorawińskiego, Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego”, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespołu Szkół Samochodowych im. S. Staszica, Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych Technikum nr 4 im. ks. Józefa Sieradzana.

Zakup był możliwy dzięki oszczędnościom wynikającym ze „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”, poddziałania 8.3.5. WRPO 2014+ pn. „Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej”.

Stawiamy na rozwój szkolnictwa, w tym zawodowego, oraz na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. W momencie, gdy pojawiły się oszczędności, zależało nam, by poszczególne placówki wesprzeć w walce z koronawirusem i ułatwić uczniom bezpieczny powrót do szkoły. W całej Aglomeracji wsparcie otrzyma 17 szkół, w Kaliszu 9. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu „Kształcenie zawodowe młodzieży i dorosłych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej” w ramach WRPO 2014+. Współpraca z Urzędem Marszałkowskim układała się bardzo dobrze, liczymy na jej kontynuację, gdy pojawią się kolejne środki.

Prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski

W przekazaniu wsparcia oraz podpisaniu umów uczestniczyli: prezydent Kalisza i prezes zarządu SAKO – Krystian Kinastowski, wiceprezydent Kalisza – Grzegorz Kulawinek oraz wicemarszałek województwa wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski, Ewa Milewska – dyrektor Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Ewelina Dudek – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Który sportowiec wyróżnił się w tym roku? Rusza zgłaszanie kandydatur

2 grudnia 2021

W Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta...

czytaj więcej»

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

2 grudnia 2021

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu....

czytaj więcej»

Kaliszanie upamiętnili 82. rocznicę pierwszych deportacji kaliskich Żydów

2 grudnia 2021

czytaj więcej»

Odbyła się premiera książki “Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

2 grudnia 2021

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza...

czytaj więcej»

Powstał „Fortepian ze strychu” – bajka i audiobook dla dzieci

2 grudnia 2021

Do rąk przedstawicieli kaliskich instytucji i organizacji trafił pakiet promujący...

czytaj więcej»

Pełna para na budowach. Listopad i inwestycje w Kaliszu

2 grudnia 2021

Śródmiejska wróciła do życia, Nowy Świat w połowie otwarty, początek...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter