Sztandar dla społeczności sołeckiej

Powiatowa Rada Sołtysów Ziemi Kaliskiej na spotkaniu zdecydowała o podjęciu prac nad nadaniem sztandaru dla społeczności sołeckiej. Nadanie sztandaru będzie wyrazem uznania i docenienia pracy społecznej sołtysów na rzecz rozwoju społeczności lokalnych ziemi kaliskiej.

Działające od wielu lat na rzecz lokalnej społeczności powiatu kaliskiego Stowarzyszenie Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Rada Powiatowa wyszła z inicjatywą nadania sztandaru już pod koniec ubiegłego roku. Sztandar  jako szczególny znak nie tylko jednoczy kolejne pokolenia sołtysów, ale także zobowiązuje do szacunku, wytężonej pracy i godnego reprezentowania sołectw. Sztandar jest dla sołtysów ziemi kaliskiej ogromnie ważnym symbolem, przypomina historię i tradycję naszego kraju. To znak, który łączy sołtysów obecnych z tymi, którzy odeszli bądź z tymi, którzy przybędą. Jest nawiązaniem do tradycji największych wartości wierności, honoru i dobrego imienia sołeckiej służby.

Na Sztandarze z jednej strony pojawią się herby poszczególnych gmin, a także herb Powiatu Kaliskiego oraz logo Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego Rady Powiatowej. Po drugiej stronie zostanie wyhaftowany wizerunek Św. Józefa Kaliskiego, do którego co roku pielgrzymują sołtysi z powiatu kaliskiego.  Sztandar zostanie sfinansowany przez samorzady gminne oraz Powiat Kaliski, zostanie on wykorzystany podczas oficjalnych uroczystości i najważniejszych wydarzeń.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter