“Teatr dostępny dla wszystkich”

Warsztaty integracyjne dla młodzieży, warsztaty teatralne dla seniorów, wystawa prac artystycznych, audiodeskrypcja oraz tłumaczenie spektakli na Polski Język Migowy - to wszystko czeka uczestników projektu "Teatr dostępny dla wszystkich"

„Naszym celem jest umożliwienie uczestnictwa w ofercie kulturalnej Teatru szczególnie tym, którzy mają utrudniony dostęp z powodu barier fizycznych, mentalnych oraz ekonomicznych”

- mówi koordynatorka Joanna Sobocka

Dla osób niesłyszących i niewidzących, Teatr przygotował także serię spektakli z audiodeskrypcją oraz tłumaczeniem na język migowy. Będą to widowiska: Tadek Niejadek (6 października) i Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (5-6 listopada).

Osoby niepełnosprawne i seniorzy powyżej 60. roku życia wstęp mają bezpłatny. Zorgaizowane grupy spoza Kalisza będą mogły ubiegać się o zwrot kosztów.

W dniach 11 i 12 października będą miały miejsce warsztaty integracyjne “Słyszę+Nie” prowadzone przez aktorkę Malwinę Brych. Wezmą w nich udział uczniowie IV LO oraz Technikum nr 5 dla Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej w Kaliszu. Metody teatralne mają służyć powstaniu języka artystycznego, który zapewni poznanie swoich światów pomiędzy uczniami słyszącymi i tymi z wadami słuchu.

Od 19 do 20 października odbędą się warsztaty dla seniorów “60+Teatr” pod opieką Adama Biernackiego, który reżyserował “7 minut”, jeden z bardziej znanych spektakli. Zajęcia odbędą się w godzinach 10.30 – 14.30. Rekrutacja trwa do 15 października. Udział jest bezpłatny.

Wszystkiemu towarzyszyć będzie prezentowana na Głownym Rynku wystawa “Bez Barier”. Będzie tam można zobaczyć prace artystów z różnym stopniem niepełnosprawności, podopiecznych Beaty Solińskiej z Młodzieżowego Domu Kultury.

Projekt “Teatr dostępny dla wszystkich” finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu “Kultura Dostępna” oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

 

 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter