Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

To już pewne! – Uniwersytet Kaliski od października. Prezydent podpisał ustawę

Odbywały się głosowania dotyczące przyjęcia uchwały. W Kaliszu mogliśmy być obecni podczas rozmaitych briefingów prasowych. Wszystko po to, aby zrealizować marzenie, dotyczące powstania Uniwersytetu Kaliskiego im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. 4 maja Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę powołującą nową uczelnię.

Zgodnie z ustawą studenci akademii staną się studentami uniwersytetu (…) osoby przyjęte na pierwszy rok studiów na rok akademicki 2023/2024 w akademii staną się osobami przyjętymi na pierwszy rok studiów w uniwersytecie – poinformowało biuro prasowe KPRP.

Rektorem uniwersytetu zostanie dotychczasowy rektor akademii prof. Andrzej Wojtyła.
Zdaniem inicjatorów, Uniwersytet Kaliski umożliwi kształcenie wyższe młodzieży uboższej, szczególnie z mniejszych miejscowości. Dodatkowo przyczyni się on do zatrzymania młodych ludzi w mieście oraz podwyższania jakości życia. Uniwersytet ma stać się ważnym i szanowanym centrum nauki, edukacji, sztuki i kultury w regionie.

Więcej na temat historii powstania Uniwersytetu Kaliskiego przeczytacie poniżej:

Studia na Akademii Kaliskiej prowadzone są obecnie na czterech wydziałach: Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Nauk o Zdrowiu, Wydziale Politechnicznym oraz Wydziale Medyczno-Społeczno-Technicznym, którego bazą jest Września. W Akademii Kaliskiej uczy się ponad 3 tysiące studentów – zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, a w ciągu ponad 20 lat istnienia uczelni jej mury opuściło ponad 22 tysiące absolwentów. Uczelnia uzyskała w zeszłym roku uprawnienia do kształcenia studentów na kierunku lekarskim, który ma wystartować od roku akademickiego 2023/2024.

W planach i zapowiedziach pojawia się także temat studiów prawniczych (władze akademii wystąpiły już z wnioskiem do Ministerstwa Edukacji i Nauki), psychologicznych czy teologicznych. Ponadto Akademia Kaliska współpracuje z wieloma uczelniami w kraju i zagranicą m. in. Akademią Ekonomiczną w Poznaniu, Politechniką Poznańską, Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Politechniką Łódzką, Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Akademią Obrony Narodowej w Warszawie, Politechniką Wrocławską.

Źródło: biuro prasowe KPRP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze