Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

To nie żart – Krystian Kinastowski ponownie podejmie rękawicę!

Prezydent Krystian Kinastowski ponownie wyjdzie na ring, a wszystko to w ramach akcji charytatywnej, wpierającej dzieci z trudnych środowisk. Walka odbędzie się 1 kwietnia, czyli niemal równo rok od ostatniej walki prezydenta, w której mierzył się z Albertem Sosnowskim. Tym razem rywalem będzie Przemysław Saleta.

O inicjatywie poinformował sam prezydent na swoim facebookowym profilu, a także Biznes Boxing Polska, która organizuje wydarzenie. W nowej odsłonie z Kinastowskim rękawice ma skrzyżować Przemysław Saleta, czyli polski kickbokser oraz bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie. W trakcie ostatniej tego typu gali w naszym mieście zebrano prawie 90 tysięcy złotych, a te trafiły do Fundacji Klucz, która ratuje dzieci znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. Największa suma została wtedy wylicytowana za koszulkę reprezentacji Polski z podpisem Roberta Lewandowskiego – sprzedano ją za 15 000 zł. Dodatkowe i kolejne 15 tysięcy złotych zebrano przed samą galą w ramach zbiórki na portalu siepomaga. Walką wieczoru było wtedy starcie prezydenta Kinastowskiego ze znanym pięściarzem Albertem Sosnowskim. W ramach gali odbyło się łącznie dziesięć 3-rundowych walk, z których większość wyglądała jak walki zawodowe. Więcej na temat ostatniej walki Krystiana Kinastowskiego oraz jej wyniku można przeczytać w artykule „Walka Krystian Kinastowski – Albert Sosnowski”.

Biznes Boxing Polska to największa organizacja Boksu Białych Kołnierzyków w Polsce. Podczas każdego wydarzenia zbierane są pieniądze na cel charytatywny poprzez licytacje odbywające się na gali oraz zbiórki indywidualne zawodników.

Źródło: Biznes Boxing Polska; Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze