Trwa projekt edukacyjny „Pokaż mi moje miasto”

W chorwackim Daruvar trwa trzecie spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Pokaż mi moje miasto”, finansowanego z programu ERASMUS+.

Pierwsze miało miejsce w listopadzie 2019 roku w Martinie, a drugie, po spowodowanej ograniczeniami epidemicznymi przerwie, we wrześniu 2020 roku w czeskim Jičinie. Od środy 16 czerwca do niedzieli 20 czerwca trwa trzecie spotkanie. Gospodarzem i partnerem projektu jest czeskie przedszkole Ferdy Mravenca w Dauvar. Tym razem Kalisz reprezentuje siedmioosobowa grupa, składająca się z  dyrektorów i nauczycieli  publicznych przedszkoli nr 9, 18, 27 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 z Kalisza z Mariuszem Witczakiem, zastępcą naczelnika Wydziału Edukacji na czele.

Program pobytu jest bardzo intensywny. Podczas każdego ze spotkań uczestnicy mają do zrealizowania wcześniej ustalone zadania. Tym razem zadanie polega na stworzeniu gry planszowej „Poznaj swoje miasto” dla każdego z miast uczestniczących. Właśnie nad tym pracowali uczestnicy projektu podczas wczorajszego spotkania roboczego.

Podczas pobytu nie mogło zabraknąć wizyt w miejscowych przedszkolach i szkołach: w Czeskiej Szkole Podstawowej im. J.A. Komeńskiego, w przedszkolu im. Vladimira Nazora, w czeskim przedszkolu Ferdy Mravenca. Nauczyciele z czterech krajów rozmawiali o chorwackim programie edukacyjnym, różnicach w funkcjonowaniu systemów przedszkolnych w Chorwacji, Polsce, Czechach i na Słowacji. Dzisiaj spotkali się również z przedstawicielami miasta Daruvar – burmistrem Damirem Lneničkiem i z jego zastępcą Vandą Ceglediovą.

W programie jest jeszcze zwiedzanie zabytków miasta, poznawanie jego historii i kulturowego dziedzictwa kraju. Nauczyciele poznają więc specyfikę regionu, jego tradycje, kuchnię, rzemiosło. Podczas występów zaprezentują się też dzieci, a na wystawie będzie można podziwiać ich prace plastyczne.  W planach są też rozmowy na temat następnych działań w projekcie, podsumowanie dotychczasowych aktywności i efektów prac projektowych.  Następne spotkanie, tym razem w Kaliszu, zaplanowane jest na grudzień tego roku.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze