baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Trwa rejestracja kandydatów w wyborach do Rad Powiatowych WIR

W lipcu 2023 roku skończyła się VI kadencja Wielkopolskiej Izby Rolniczej, natomiast 24 września 2023 r. odbędą się wybory do rad powiatowych izb rolniczych na kolejną 4 letnią kadencję, obejmującą lata 2023-2027. Wybory do rad powiatowych izby rolniczej przeprowadzają: Komisja wojewódzka w liczbie 11 osób oraz Komisje okręgowe w liczbie 5. Okręgiem wyborczym jest obszar gminy. 

W związku z wspomnianymi wyborami, Wielkopolska Izba Rolnicza obecnie rejestruje kandydatów. Członkami samorządu rolniczego z mocy prawa są:
1) osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku rolnego w rozumieniu przepisów o podatku rolnym,
2) osoby fizyczne i prawne, będące podatnikami podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych i podatku dochodowym od osób prawnych,
3) członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych posiadający w tych spółdzielniach wkłady gruntowe.
4) Osoby zasiadające w komisjach nie mogą startować w wyborach do izb rolniczych.

Wzory dokumentów pobrać można ze strony internetowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej http://wir.org.pl z zakładki Wybory do Izb Rolniczych 2023 lub w biurze powiatowym WIR. 

Źródło: WIR

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze