Trzy punkty na wyjeździe z Piotrkowianinem

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski stawiał trudne warunki w drugiej połowie meczu, ale to kaliscy szczypiorniści wracają z trzema punktami. Energa MKS Kalisz po ostatnim meczu ma 28 punktów i utrzymuje 5 pozycję w lidze, tracąc do czwartego Górnika Zabrze tylko 2 punkty.

Podobnie jak w domowym meczu z Wybrzeżem w poprzedniej kolejce, mecz bardzo dobrze się rozpoczął. Solidne przygotowanie, twarda obrona i skuteczna gra w ataku pozwoliła szybko zbudować przewagę kaliskiemu zespołowi. Wynik otworzył Robert Kamyszek, a w 15 minucie prowadzenie sięgało wyniku 11:3. Taki obraz meczu wcale nie oznaczał końca emocji. Po pierwszym czasie dla trenera Bartosza Jureckiego gra gospodarzy zaczynała wyglądać nieco lepiej. Po trafieniach Stanisława Makowiejewa i kolejnym świetnie wykonanym karnym Kamila Adamskiego kaliszanie utrzymali ośmiobramkową przewagę. Konsekwentna gra pozwoliła zejść na przerwę z wynikiem 14-8.

Drugą połowę rywale rozpoczęli z nową energią. Pierwszego gola w drugiej części rzucił Maciej Pilitowski, ale już w kolejnych akcjach bramki zdobywał Piotrkowianin. W ostatnich piętnastu minutach toczyła się niesamowita walka o trzy punkty. Gospodarze poprawili obronę i wyprowadzali skuteczne kontry, mimo to zawodnicy z Kalisza kontrolowali wydarzenia na parkiecie, utrzymując się na bezpiecznym prowadzeniu. W ataku w kluczowych fragmentach skuteczni byli Stanisław Makowiejew i Piotr Krępa, ale motorem napędowym zespołu był Mateusz Góralski, zaliczając udany powrót do piotrkowskiej hali Relax (był zawodnikiem Piotrkowianina w latach 2014-17). Trzy punkty przywiezione z trudnego terenu pozwoliły na spokojne utrzymanie piątego miejsca w tabeli PGNiG Superligi.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:29 Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora – Maciej Pilitowski 5, Mateusz Góralski 5, Kacper Adamski 4, Piotr Krępa 4, Stanisław Makowiejew 3, Kamil Adamski 2, Robert Kamyszek 2, Marek Szpera 1, Mateusz Kus 1, Krzysztof Misiejuk, Michał Drej

Źródło: Energa MKS Kalisz