Udogodnienie dla niepełnosprawnych w budynku przy ul. Zacisze

Niepełnosprawni, mieszkający w budynku przy ul. Zacisze 13-15, należącym do zasobu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o., mogą już korzystać z nowej platformy przy schodach.

Osoby, które mają trudności z poruszaniem się, w tym jeżdżące na wózkach inwalidzkich, będą mogły  przemieszczać się po trzech kondygnacjach. Cztery przystanki umożliwiają poruszanie się od poziomu piwnicy do pierwszego piętra. W ten sposób można dotrzeć do sześciu lokali mieszkalnych.

Platforma powstała w ramach realizacji projektu pn. ”Poprawa dostępności ciągu komunikacyjnego na potrzeby osób z niepełnosprawnościami w budynku przy ulicy Zacisze 13-15 należącego do zasobu Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”. Całkowity kosz inwestycji wyniósł 106 698,60 zł, w tym: 50 062,49 zł zostało pozyskane w ramach pożyczki inwestycyjnej z Funduszu Dostępności z Banku Gospodarstwa Krajowego, 26 956, 72 zł wynosi dofinansowanie ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami III” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a 29 679,39 zł sfinansowane jest ze środków własnych Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter