baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Utonięcie w Swobodzie

W środę po godzinie 17:00 do SKKM w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Swoboda na akwenie wodnym po byłej żwirowni podczas kąpieli nastoletni chłopak znalazł się pod wodą i od 5 minut nie ma z nim kontaktu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 KM PSP w Kaliszu, OSP  Liskowa oraz Koźminka ze sprzętem do ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie.

Działania zastępów straży pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zwodowaniu łodzi z silnikiem spalinowym będącą na wyposażeniu OSP Koźminek a następnie prowadzeniu poszukiwań zaginionego mężczyzny z powierzchni wody przy wykorzystaniu łodzi ratowniczej oraz podręcznego sprzętu Po przybyciu na miejsce zdarzenia SGRWN z Konina do poszukiwań włączono płetwonurka , który po ok. 10 minutach zlokalizował osobę poszkodowaną około 5 metrów od brzegu na głębokości 3,5 metra. Po wyciągnięciu jej na powierzchnie ewakuowano ją na brzeg i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego które natychmiast podjęło  próbę jego reanimacji. Niestety, bezskutecznie.

Źródło: kpt. Szymon Woźniak

Fot.: mł. kpt. Albert Famulski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze