Wiosenne nasadzenia w mieście

W Kaliszu trwają wiosenne nasadzenia roślin. Na skwerach, w parkach i przy ulicach pojawi się łącznie kilka tysięcy kwiatów, krzewów i traw.

Przy pomniku Flory w parku miejskim posadzono już 260 róż okrywowych i 285 sadzonek lawendy. W śródmieściu są już także stokrotki. 2220 sztuk tych kwiatów zasadzono przy alei Wolności, ulicach Śródmiejskiej i św. Stanisława, na Złotym Rogu oraz w parkach miejskim i Przyjaźni.

W najbliższych dniach prowadzone będą kolejne nasadzenie. Przy Nowym Świecie planowane są 132 sztuki płomyka szydlastego, a w parku miejskim 127 sztuk żurawki i 59 tawułki chińskiej pumila. Na wysepkach skrzyżowania ulic Łódzkiej i Warszawskiej pojawi się 100 sadzonej kocimiętki fassena. 196 sadzonej tojeści rozesłanej zostanie zasadzonych przy ławeczce Stefana Szolca-Rogozińskiego, w Sulisławicach i w Parku Przyjaźni. Szałwia omszona – łącznie 739 sztuk – zasadzona zostanie na Złotym Rogu, w Parku Przyjaźni, w Sulisławicach oraz przy ulicach: Nowy Świat, Lipowej, Legionów, Czaszkowskiej, Ciepłej, Sukienniczej, Górnośląskie i przy alej Wolności.

Nasadzenia obejmują również trawy. Przy Nowym Świecie pojawi się 38 sadzonej rozplenicy japońskiej, a przy Wale Staromiejskim 9 sadzonek prosa rózgowatego. Trzecinnik ostrokwiatowy – 90 sztuk – pojawi się przy ulicach Bankowej i Górnośląskiej, w Sulisławicach, w Parku Przyjaźni i przy ławeczce Stefana Szolca-Rogozińskiego. Wiosenne nasadzenia uzupełni 25 krzewów tawuły japońskiej przy ulicy Bankowej.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze