Wiosenne porządki w Liskowie

Wiosenna aura w tym roku dość wolno staje się faktem, choć kalendarzowa wiosna już dawno się rozpoczęła. Korzystając z tej okazji Gmina Lisków chce zachęcić mieszkańców do wiosennych porządków zarówno na własnych podwórkach, jak i przed posesjami.

Gmina Lisków, jak co roku,  również rozpoczęła wiosenne porządki na gminnych terenach zieleni, na boiskach, placach zabaw czy ogólnodostępnych terenach rekreacji. Obsadzono także kwietniki i tereny zieleni gminnej kolorowymi bratkami. Posadzono ich ponad 800 sztuk. Wkrótce odnowione będą plenerowe kwietniki i elementy architektury ogrodowej oraz ławki w miejscach publicznych. Wszystkie wiosenne prace porządkowe wykonali pracownicy Urzędu Gminy w Liskowie, Gminnego Ośrodka Kultury, Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ogromnej pomocy Zakładu Aktywności Zawodowej ze Swobody.

Wiosennym problemem są także wałęsające się po ulicach psy. Gmina przypomina, że obowiązkiem właścicieli tych zwierząt jest odpowiednia opieka, a za szkody wyrządzone przez psy odpowiada właściciel. Z kolei strażacy apelują o niewypalanie suchych traw. Przynosi to wiele szkód w środowisku – giną drobne zwierzęta, ulegają zniszczenia siedliska ptaków a ewentualne zadymienie dróg jest zagrożeniem dla kierowców pojazdów. 


Źródło: Gmina Lisków

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter