reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Władysław Kosiniak-Kamysz: „Jesteśmy za rozwojem kolei, ale nie za taką, która niszczy ludziom życie”

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz, przebywa dziś w Południowej Wielkopolsce. W Kaliszu miała miejsce konferencja prasowa poświęcona budowie przez miasto i okolice kolei dużych prędkości.

Przebieg kolei dużych prędkości i planowanych w związku z tym wyburzeniach był głównym tematem konferencji prasowej, jaka miała dziś miejsce w Kaliszu przy ulicy Polnej:

„Solidaryzujemy się z tymi, którzy martwią się o swój los, o swoje domostwa. Jeżeli ktoś stawia na głowie, a nie robi z głową, to tak to się kończy. Jako Polskie Stronnictwo Ludowe jesteśmy za rozwojem infrastruktury. Jesteśmy za rozwojem kolei, ale nie za taką, która niszczy ludziom życie. Planowana Kolej Dużych Prędkości będzie dzielić miejscowości na pół, będzie niszczyć wspólnoty lokalne. Martwimy się o wszystko, co jest dorobkiem naszego i minionych pokoleń. Chcemy, żeby rząd przekierował te środki na koleje regionalne, na modernizacje trakcji kolejowych. Rządzący muszą odejść od polityki centralizacji i megalomani, która im towarzyszy. Jesteśmy gotowi wspierać mieszkańców, zapraszamy do Sejmu na wysłuchanie publiczne, które będziemy w najbliższym czasie organizować” – powiedział Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz

Obecny na konferencji wójt Gminy Godziesze Wielkie, Józef Podłużny, także wyraził obawy odnośnie przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez jego gminę:

„Gmina Godziesze Wielkie to od południa sąsiad miasta i od południa ofiara kolei dużych prędkości. Pod względem gospodarczym jesteśmy gminą klasycznie rolniczą. Około 30-40% gospodarstw zostanie przedzielonych linią kolejową. Mieszkańcy zostaną zmuszeni do długich objazdów, wzrosną też koszty funkcjonowania gospodarstw” – wspomniał Józef Podłużny

Protesty w sprawie przebiegu przez Kalisz i okolice Kolei Dużych Prędkości, która ma być częścią Centralnego Portu Komunikacyjnego, nasiliły się po przedstawieniu planów, według których mają zostać przeprowadzone magistrale kolejowe. Mieszkańcy Rypinka i Zagorzynka, przez który przechodzić ma jeden z wariantów, protestowali w tej sprawie we wrześniu. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze