baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Wpadł przez przyciemnione szyby. Jak się okazało miał prawie 2 promile

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej BMW z nadmierne przyciemnionymi szybami w polu widzenia kierowcy. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą auta siedział 23-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia na okres nie krótszy niż 3 lata.

Wczoraj w nocy policjanci z drogówki pełniący służbę na terenie Kalisza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW młodego mężczyznę. Pojazd, którym kierował mieszkaniec Ostrowa Wlkp. miał nadmiernie przyciemnione szyby. Nerwowe zachowanie kierowcy oraz wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło wątpliwości. Siedzący za kierownicą BMW 23-latek, miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 23-latkowi dokument prawa jazdy. Już wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca musi liczyć się również z utratą prawa jazdy na dłuższy czas.

W związku z nadmiernie przyciemnionymi szybami policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny od BMW. Właściciel pojazdu po usunięciu nieprawidłowości, będzie musiał pojechać do stacji kontroli, gdzie pojazd zostanie sprawdzony przez diagnostę. Jeżeli będzie sprawny, zostanie wydane odpowiednie zaświadczenie, które umożliwi odbiór zatrzymanego dowodu rejestracyjnego w urzędzie, który taki dokument wydał.

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze