baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

WPISY i PODPISY z księgozbioru prof. Tadeusza Drewnowskiego

Księgozbiór profesora Tadeusza Drewnowskiego został ofiarowany Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaliszu przez córkę znamienitego literaturoznawcy, filologa polskiego i krytyka literackiego, panią Janinę Stępińską. Wiele z przekazanych kaliskiej książnicy książek posiada dedykacje, które są zróżnicowane w swym wyrazie.

Znalazły się w tych wpisach zarówno te bardzo osobiste, od przyjaciół i bliskich, jak również bardziej oficjalne, od tych, dla których profesor Drewnowski był autorytetem, recenzentem lub redaktorem. Na wystawie przedstawiamy, naszym zdaniem, najciekawsze, których autorami są między innymi: Tadeusz Różewicz, Czesław Miłosz, Władysław Bartoszewski, Hanna Krall, Wojciech Siemion czy Beata Tyszkiewicz.

Wśród wpisów znajdziemy na przykład takie:

z prośbą o pobłażliwe przyjęcie

…z najprawdziwszą zawiścią

…z życzeniami dobrych wakacji od polityki

…więc chyba rzeczywiście tylko serdeczny uścisk dłoni

Wiele z przekazanych woluminów to egzemplarze recenzenckie, na które profesor Drewnowski naniósł wiele uwag, poprawek i notatek. Kilka z nich również można zobaczyć na naszej wystawie, którą prezentujemy, wraz z księgozbiorem Profesora, w Filii nr 4 przy alei Wolności 27. Ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia w godzinach pracy placówki.

źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze