Wsparcie w postaci środków ochrony osobistej trafi do szkół

Rozpoczęła się się akcja dostarczania płynów dezynfekcyjnych i maseczek ochronnych dla szkół podstawowych i szkół średnich oraz jednostek ochrony przeciwpożarowej w województwie. Do magazynu tymczasowego trafił kolejny transport środków ochrony osobistej. 47 ton płynów do dezynfekcji i 62 tysiące maseczek zostanie przekazane wielkopolskim strażakom, by później dalej środki trafiły do szkół w regionie.

O działaniach logistycznych związanych z transportem wojewoda wielkopolski Michał Zieliński rozmawiał z dzisiaj z komendantem szkoły aspirantów PSP w Poznaniu st. bryg. Maciejem Wzdęgą oraz wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP st. bryg. Dariuszem Matczakiem. Środki ochrony przekazane do straży pożarnej zabezpieczą potrzeby prowadzonych działań przeciwepidemicznych oraz pomocy strażaków w akcji szczepień. Transport trafi do 1516 jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz 43 jednostek ratowniczo gaśniczych na terenie Wielkopolski. Do szkół podstawowych płyny i maseczki dostarczą pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW z pomocą żołnierzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sumie do 1299 szkół podstawowych oraz 518 szkół średnich trafi 46.964 litrów płynu i 363.400 maseczek ochronnych. 
 
 
Źródło: WUW w Poznaniu
 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter