reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Wspólne sprzątanie Prosny w Kaliszu

28 maja od 10 do 14 przy Skwerze obok AquaPark Kalisz odbędzie się proekologiczne i ciekawe wydarzenie. Stowarzyszenie Samorządny Kalisz wraz z ekipą CALISIA Triathlon partnerami tak imprezy, jak i Prosny zapraszają na wspólne sprzątanie rzeki. Nie zabraknie także dodatkowych atrakcji dla najmłodszych.

Sprzątanie brzegów rzeki to akcja, która ma na celu nie tylko przygotowanie do wielkiego triathlonowego święta w Kaliszu (28 sierpnia), ale przede wszystkim zadbanie o czystą i piękną Prosnę w sercu miasta. Akcja to także element ekologicznej edukacji dla najmłodszych, stąd organizatorzy zapewnili dla dzieci dodatkowe atrakcje. W przerwie od sprzątania będzie możliwość poskakania na dmuchańcach, czy zjedzenia kiełbaski. Czas nad Prosną umili DJ.

Kalisz zwraca się w kierunku Prosny nie tylko poprzez imprezy, sporty wodne czy wędkarstwo, ale także przez mieszkańców, którzy lubią spędzić czas nad naszą malowniczą rzeką. Akcja wspólnego sprzątania Prosny to element budowania świadomości ekologicznej, tak w naszych, jak i w najmłodszych pokoleniach. Dlatego miasto Kalisz we współpracy z organizatorami CALISIA Triathlon zapewni kontener na śmieci, rękawiczki czy worki. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu.

– mówi wiceprezes Stowarzyszenia Samorządny Kalisz, Aneta Staniszewska

Uczniowie, mieszkańcy czy sympatycy Prosny będą działali wzdłuż jej brzegów, natomiast dzięki wsparciu Kaliskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz ekipy nurków z Dagor Dive, akcja sprzątania odbędzie się także na i pod wodą. Poprzednie inicjatywy związane ze sprzątaniem rzeki pokazują, jak ważne jest zajęcie się także tym, co – niestety – ludzie wrzucają do wody. Idea akcji to wspólne i pożyteczne spędzenie czasu nad wodą a także zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska.

Organizatorzy zapraszają między 10 a 14, w dniu 28 maja.

Źródło: Samorządny Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze