baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

„Ekonomik” nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce

Zawód technik rachunkowości powrócił do kształcenia dziennego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Jak przyznaje dyrektor placówki Agnieszka Korotczuk, podręczniki nie nadążają za zmieniającym się prawem, a nauczyciele sami muszą się dokształcać. Idealnym rozwiązaniem dla szkoły było podjęcie współpracy ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Kaliszu.

Współpraca pomiędzy jednostkami miała miejsce jeszcze przed podpisaniem umowy. Młodzież miała możliwość uczestnictwa w rozmaitych zajęciach, które odbywały się dzięki życzliwości stowarzyszenia. Przykładowo, poprzez prelekcje interesującym zawodem dla uczniów okazał się biegły rewident, na który aktualnie wzrasta zapotrzebowanie.

Chcemy przekazywać praktyczną wiedzę o zawodzie księgowego. Jesteśmy otwarci na spotkania, wykłady z każdą klasą, która będzie zainteresowana – zapewnia Andrzej Urbaniak, Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski Oddział w Kaliszu.

Jak informuje dyrektor „Ekonomika”: „Do tej pory zawód technik rachunkowości pojawiał się w szkołach dla dorosłych”. Agnieszka Korotczuk ma nadzieję, że w tym nowym roku szkolnym powstanie kolejny oddział o tej specjalizacji. Zdaniem przedstawicielki placówki, osoby, które są na profilu związanym z rachunkowością są w pełni przygotowane do „wejścia” w ten zawód. Natomiast to od uczniów zależy czy przyswoją wiedzę i będą chcieli kontynuować naukę.

Współpraca ze stowarzyszeniem ma pomóc oswoić „pęd zmieniającego się prawa”.

Wiem, że jesteście państwo na bieżąco i zawsze służycie profesjonalnym doradztwem. Podręczniki nie nadążają ze zmieniającym się prawem. Nauczyciele sami muszą zdobywać wiedzę. Cieszymy się, że pomogą nam państwo doszkolić kadrę – powiedziała Agnieszka Korotczuk, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych

W ramach współpracy odbędą się zajęcia zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Zostaną ustalone tematy, które będą w kręgu zainteresowania uczestników. Placówka chciałaby, aby dzięki wsparciu stowarzyszenia, uczniowie mogli poznać także rozmaite oprogramowania. Dodatkowo chcieliby nawiązać współpracę z księgowymi, którzy pokażą jak w rzeczywistości wygląda praca w biurze. Oprócz tego strony planują przygotowanie specjalnej pracowni pod patronatem stowarzyszenia. Przykładową salę możemy znaleźć w Akademii Kaliskiej.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze