Wychowanek Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz z zawodowym kontraktem

17-letni Adam Zadka, wychowanek Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, podpisał zawodowy kontrakt z “Trójkolorowymi”, zapewniający grę do końca sezonu 2022/2023. Przypomnijmy, że miesiąc temu, młody zawodnik dołączył do pierwszego zespołu seniorów, prowadzonego przez szkoleniowca Ryszarda Wieczorka. Z ramienia Kaliskiego Klubu Sportowego, umowę parafował Prezes Zarządu, Andrzej Machlański.

Zadka, w trakcie rundy jesiennej sezonu 2020/2021, regularnie pojawiał się w kadrze drugiej drużyny KKS-u Kalisz. Skrzydłowy rozegrał 16 spotkań w wielkopolskiej PROEKO IV lidze, spędzając na murawie 1024 minuty. W trakcie swoich występów na tym szczeblu rozgrywkowym, 17-latek zdobył 3 bramki. Solidna postawa młodego piłkarza w pojedynkach o stawkę, przekonała trenera pierwszego zespołu, Ryszarda Wieczorka do powołania go do szerokiej kadry. Sztab szkoleniowy na bieżąco obserwuje poczynania zawodników Akademii Piłkarskiej. Od listopada 2019 roku z pierwszym zespołem trenują także inni wychowankowie szkółki – Jakub Zachara i Wiktor Smoliński.

Adam Zadka jest uczniem klasy piłkarskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy VII Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu. Patronat nad klasami sportowymi o tym profilu, sprawuje KKS Kalisz.


Źródło: KKS Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter