Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Wystawa i Rajd Rowerowy w ramach „Skarbów Chełmckiego Wzgórza”

W sobotnie przedpołudnie odbyły się dwa wydarzenia w ramach cyklu „Skarby Chełmckiego Wzgórza”: okolicznościowa wystawa i rajd rowerowy.

Wydarzenie „Skarby Chełmckiego Wzgórza” otworzyła wystawa o tej samej nazwie połączona z prelekcjami dotyczącymi osób związanych z podkaliskimi Chełmcami: błogosławionym Franciszkiem Stryjasem oraz biskupem Wojciechem Owczarkiem. W ramach wystawy zaprezentowano akcesoria liturgiczne, dawne ornaty, feretrony, mszały, pamiątki, a także ozdobny relikwiarz bł. F. Stryjasa. Chętni mogli również wejść na wieżę kościoła w Chełmcach, skąd rozpościera się panorama na całą okolicę.

Z kolei o 11:30 na fanów turystyki rowerowej czekała 20-kilometrowa trasa z Chełmc do Szczytniki, która przebiegała „Śladami bł. F. Stryjasa”. Mimo kapryśnej pogody, udział w rajdzie wzięło kilkadziesiąt osób. Uczestnicy przejechali przez wiele miejscowości, z którymi błogosławiony był związany, m.in. przez Takomyśle i Kuczewolę (gdzie mieszkał), Iwanowice (miejsce chrztu), Popów (miejsce urodzenia). W remizie OSP Szczytniki na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, a także upominki.

Wystawę zorganizowało Sanktuarium Narodzenia NMP w Chełmcach, a rajd był inauguracyjnym działaniem projektu „Opatowianie bez tajemnic” Fundacji „Inicjatywa dla Opatówka”.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze