Wzmożona aktywność owadów i interwencje strażaków

Letnia aura jaką mamy od kilku dni za oknami sprawiła w ostatnim czasie wzmożoną aktywność owadów błonkoskrzydłych. Taki stan rzeczy powoduje również zwiększoną ilość wyjazdów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w celu ich usunięcia z miejsc, gdzie stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Tylko od początku tego miesiąca Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odnotowała 6 tego typu zdarzeń. Prócz usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych, strażacy mogą również ograniczyć swoje działania do:
– wydzielenia i oznakowania miejsca zdarzenia,
– ewakuacji osób ze strefy zagrożenia,
– pisemnego przekazania miejsca zdarzenia właścicielowi, zarządcy lub użytkownikowi obiektu z nakazem dalszego zabezpieczenia, wraz z informacją o konieczności likwidacji gniazda przez specjalistyczną firmę dezynsekcyjną. 
Kaliscy strażacy przypominają, że w przypadku zaatakowania przez rój owadów błonkoskrzydłych należy: osłonić głowę i twarz rękami lub ubraniem – nie wolno opędzać się rękami od owadów; jeżeli owad wplątał się we włosy nie wyciągać go palcami, tylko wyczesać grzebieniem; nie wolno drażnić owadów np. poprzez rzucanie w nie przedmiotami.

 

 

Źródło: KM PSP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter