XIII Kaliska Rowerowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę

Samorządowcy z trzech powiatów wzięli udział w XIII Kaliskiej Rowerowej Pielgrzymce Samorządowców na Jasną Górę. Wystartowali w poniedziałek, 7 czerwca, a do celu dotarli w południe kolejnego dnia. Łącznie, pokonali trasę liczącą ok. 160-kilometrów. Organizatorem Pielgrzymki tradycyjnie był Powiat Kaliski.

Do tegorocznej Pielgrzymki Rowerowej przystąpili samorządowcy z trzech powiatów: kaliskiego, ostrzeszowskiego i konińskiego. W trasę na Jasną Górę pojechali m.in.: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal (pomysłodawca Kaliskiej Rowerowej Pielgrzymki Samorządowców), Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara, Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, Wójt Gminy Mycielin Rafał Szelągowski. W wyprawie wzięli udział także byli wójtowie i burmistrzowie: Robert Jarzębski (Burmistrz Stawiszyna), Andrzej Miklas (Wójt Gminy Koźminek, a obecnie Radny Powiatu Kaliskiego), a także reprezentanci powiatu kaliskiego i gmin: Koźminek, Brzeziny, Stawiszyn oraz Gminy Czajków i Miasta Kalisza. W rowerowej kolumnie jechał także ks. Andrzej Szulc – wikariusz Parafii pw. św. Krzyża w Brzezinach. Uczestnikom na starcie towarzyszyli m.in.: Ks. Prałat Jacek Plota, który odprawił uczestników i udzielił błogosławieństwa oraz Sekretarz Powiatu Kaliskiego Leszek Sarzyński i Zastępca Dyrektora Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Kaliszu – Ziemowit Józefiak. Należy zaznaczyć, że od samego początku w organizację kolejnych edycji wypraw rowerowych na Jasną Górę włączał się Bronisław Krakus, który tym razem nie mógł wziąć udziału w Pielgrzymce, ale był w nieustannym kontakcie zdalnym z uczestnikami.

W tym roku na trasę wyruszyło łącznie 24 pątników, którzy po drodze mogli liczyć na piękne wyrazy gościnności, którą wyrazili m.in. Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk, który zorganizował śniadanie dla pielgrzymów, a także Wójt Gminy Czajków Henryk Plichta, który zaskoczył podróżujących słodkim poczęstunkiem. W Czajkowie, cykliści spotkali się także z niesamowicie serdecznym przywitaniem miejscowych przedszkolaków. Dopisała również pogoda.

Pielgrzymka w rowerowym w tym wydaniu odbyła się już po raz trzynasty. Przez te wszystkie lata na rowery wsiadło blisko 40 różnych osób, a wśród samorządowców są tacy, którzy pokonali trasę każdej z nich. Łącznie, w ciągu wszystkich edycji, samorządowcy pokonali już 2080 kilometrów. W tym roku najstarszym pielgrzymem był 70-letni Marek, a najmłodszym, niespełna 2-letni Gabryś. Po dotarciu do celu, we wtorek, na Jasnej Górze odbyła się msza święta w intencji kaliskich samorządowców, którą koncelebrował ks. Andrzej Szulc z Brzezin.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze