Z miłości do nauki i z pasji do edukacji

Technikum im. św. Józefa w Kaliszu kształci młodzież w 5 kierunkach, które są zawodami z przyszłością: technik informatyk, programista, mechatronik, drewna, fotografii i multimediów. Są to unikalne kierunki tak w skali miasta jak i szerszego regionu.

Jak wspominają przedstawiciele technikum: “Szkoła oferuje wysoki poziom kształcenia w zakresie przedmiotów zawodowych, które prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę nauczycielską z długoletnim doświadczeniem. Dysponujemy specjalistycznymi pracowniami, wyposażonymi w nowoczesny sprzęt, dostosowany do każdego kierunku kształcenia.” Nacisk ma być położony na rzetelne nauczanie języka angielskiego, zarówno w zakresie ogólnym jak i zawodowym, tym samym dając młodzieży narzędzia i umiejętności, które pozwolą nawiązać współpracę z potencjalnymi zagranicznymi inwestorami po uzyskaniu dyplomu. Duża waga przykładana jest też do zajęć z przedmiotów ścisłych, szczególnie matematyki, której dobra znajomość niezbędna jest między innymi dla informatyków, programistów czy mechatroników. Każdy z uczniów ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz uzdolnień, w tym również artystycznych, czego wynikiem jest udostępniony film, przygotowany przez Szkolny Klub Filmowy. Opiekunkami klubu są Katarzyna Kaftanowicz, Małgorzata Janiak oraz Katarzyna Kęsikowska.


Źródło: TŚJ

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter