Zabytkowy fortepian trafia do Miasta

Miasto Kalisz otrzymało od Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, instytucji kultury Województwa Wielkopolskiego, fortepian koncertowy z lat 30-tych XX wieku, pochodzący z fabryki Arnolda Fibigera. Zabytkowy instrument przejdzie teraz renowację.

Pełny instrument koncertowy powstał prawdopodobnie ok. 1930 roku w kaliskiej Fabryce Fortepianów i Pianin Arnolda Fibigera. Do tej pory znajdował się w zasobach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Nie był jednak wykorzystywany. Teraz przeszedł na własność Miasta Kalisza – Filharmonii Kaliskiej. „Zabytkowy instrument, który powstał w Kaliszu, stanowi element dziedzictwa naszego miasta i polskiego przemysłu muzycznego. Cieszy fakt, że po kapitalnym remoncie zabrzmi właśnie tutaj” – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Renowację fortepianu przeprowadzi firma Piano Fiks ze Skalmierzyc, działająca na rynku od 1984 roku. Co ciekawe, instrument wzięli pod swoją opiekę uczniowie Gustawa Arnolda III Fibigera, ostatniego właściciela kaliskiej fabryki. Instrument zostanie zaprezentowany melomanom, gdy już odzyska dawny blask. To ważny akcent w czasie trwającego Roku Rodziny Fibigerów.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze